• Okresní kolo recitační soutěže

• 05.04.2022 09:37
        • 16. 2. 2022 se konalo okrskové kolo recitační soutěže na naší škole. Účastnilo se 14 žáků 5. - 8. ročníku. Do okresního kola v Šumperku postoupila děvčata z V. A Ella Debre a Elin Weinlichová a v silné konkurenci se ani tady neztratila a opět postoupila, tentokrát do krajského kola do Olomouce.
          Popřejme jim mnoho úspěchů.

více fotografií zde
        • Masopustní dopoledne

• 21.03.2022 10:19
        • Žáci školy, vyučující a asistenti se v masopustních kostýmech „vyřádili“ na kulturně-sportovní akci, která proběhla 17. března 2022 v dopoledních hodinách.

Prvním bodem programu bylo vyhlášení a ocenění nejpovedenějších vlastnoručně vyrobených masopustních masek. Některé třídy se daly i do výroby masopustních kostýmů a získaly zvláštní ocenění.

Program pokračoval sportovní částí. Žáci jednotlivě nebo ve dvojicích plnili jednoduché úkoly odkazující na postavy masopustního průvodu. Odměnou za vítězství byly čerstvé koblihy.

Na závěr si jednu z disciplín nazvanou „společné zametání smetí“ za mohutného fandění vyzkoušeli i třídní učitelé a asistentky.

Na třídu s nejvyšším počtem žáků v kostýmu poté čekala odměna v podobě medovníkového dortu.

Masopustní dopoledne se odehrálo ve skvělé atmosféře také díky výborné moderátorce –paní učitelce Lence, která se své role ujala stylově v kostýmu pejska.

více fotografií zde

• Olympijské hry - soutěž

• 26.06.2022 18:21
        • Při příležitosti konání XXIV. zimních olympijských her v Pekingu byl pro žáky naší školy připraven olympijský kvíz. Každý všední den po dobu olympijských her byla zveřejněna jedna soutěžní otázka. Úspěšní řešitelé postoupili do slosování o tři dárkové poukazy v hodnotě 200,- Kč na sportovní zboží. Štěstí se tentokrát přiklonilo na stranu Adama Třísky (6. r), Jana Freborta (8. r) a Martina Jílka (9. r).

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další významnou sportovní událost, při které si žáci znovu prohloubí své znalosti ze sportovních disciplín.