• Zeměpisná olympiáda - okresní kolo

• 29.03.2022 09:19
        • OKRESNÍ KOLO 24. ROČNÍKU ZEMĚPISNÉ OLYMPIÁDY ŠK. ROKU 2021/2022

2. března 2022 proběhlo online způsobem okresní kolo „zeměpisné olympiády“.

Ač v kategorii C (8. a 9. ročníky) byly nějaké problémy se zadáním, nakonec si všichni tři zúčastnění žáci naší školy s otázkami poradili výtečně.  Jakub Žanda a Lucie Svádová dokonce skončili těsně za postupovými místy do krajského kola.

Konečné umístění:

Jakub Žanda – kategorie A (6.ročníky): 5. místo ze 44 soutěžích

Lucie Svádová – kategorie B (7. ročníky): 5. místo ze 32 soutěžících

Lucie Divišová – kategorie C (8. a 9. ročníky): 12. místo ze 42 soutěžících

Gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

• více
        • Okresní kolo recitační soutěže

• 05.04.2022 09:37
        • 16. 2. 2022 se konalo okrskové kolo recitační soutěže na naší škole. Účastnilo se 14 žáků 5. - 8. ročníku. Do okresního kola v Šumperku postoupila děvčata z V. A Ella Debre a Elin Weinlichová a v silné konkurenci se ani tady neztratila a opět postoupila, tentokrát do krajského kola do Olomouce.
          Popřejme jim mnoho úspěchů.

více fotografií zde
        • více
        • Masopustní dopoledne

• 21.03.2022 10:19
        • Žáci školy, vyučující a asistenti se v masopustních kostýmech „vyřádili“ na kulturně-sportovní akci, která proběhla 17. března 2022 v dopoledních hodinách.

Prvním bodem programu bylo vyhlášení a ocenění nejpovedenějších vlastnoručně vyrobených masopustních masek. Některé třídy se daly i do výroby masopustních kostýmů a získaly zvláštní ocenění.

Program pokračoval sportovní částí. Žáci jednotlivě nebo ve dvojicích plnili jednoduché úkoly odkazující na postavy masopustního průvodu. Odměnou za vítězství byly čerstvé koblihy.

Na závěr si jednu z disciplín nazvanou „společné zametání smetí“ za mohutného fandění vyzkoušeli i třídní učitelé a asistentky.

Na třídu s nejvyšším počtem žáků v kostýmu poté čekala odměna v podobě medovníkového dortu.

Masopustní dopoledne se odehrálo ve skvělé atmosféře také díky výborné moderátorce –paní učitelce Lence, která se své role ujala stylově v kostýmu pejska.