• Kariérový poradce

KARIÉROVÝ PORADCE:     MGR. MARIE PORTEŠOVÁ

Kontakt: portesova.marie@zssvzabreh.cz, 603 359 365

Konzultační hodiny:   pro školní rok 2020/2021 -  úterý a čtvrtek 8:50 – 9:35 hod. v učebně 99 (kabinet fyziky)

Pro rodiče i žáky i v odpoledních hodinách po předchozí osobní či telefonické domluvě

Práce kariérového poradce

Volba povolání

- Poskytuje poradenskou činnost pro žáky a rodiče při volbě povolání.

- Eviduje všechny důležité informace a materiály, které se týkají nabídky studia na SŠ a přijímacího řízení a předává je žákům, jejich rodičům i třídním učitelům 5. a 9. tříd.

- Pro žáky 8. tříd zajišťuje návštěvu Informačního střediska Úřadu práce Šumperk, návštěvy zástupců SŠ na ZŠ.

- Spolupracuje s třídními učiteli při potvrzování přihlášek ke studii na SŠ.

- Poskytuje žákům, kteří nebyli úspěšní v prvním kole přijímacího řízení, a jejich rodičům informace o odvolacím řízení a dalších kolech přijímacího řízení.

Atlas školství

Přijímací řízení na SŠ a OU

AKTUÁLNÍ INFORMACE

V případě nepřijetí žáka po přijímacím řízení je možnost podat žádost o nové rozhodnutí. Pokyny jsou zde.

Termín přijímacích zkoušek ve školním roce 2019/2020 pro 9. ročník proběhne 8. června 2020. Podrobný rozpis je zde.

Termín přijímacích zkoušek ve školním roce 2019/2020 pro 5. ročník proběhne 9. června 2020. Podrobný rozpis je zde.

Dne 7.5.2020 nabyla s platností Vyhláška č. 232/2020 Sb. o přijímacím řízení ve školním roce 2019/2020. Jsou zde pokyny k pozvánce k přijímací zkoušce, ke konání zkoušky, dokumentech, délce (Č - 70 minut a M - 85 minut), zveřejnění výsledků a přijímání uchazečů.

Vyhláška č. 232/2020 zde.

Informace k přijímacímu řízení 2019/2020

Důležitá data a čísla