• Třídnické hodiny

• 31.08.2023 07:50
        • Dobrý den,
          v informačním systému Edupage se u rozvrhů 4. – 9. tříd objevila v pondělí 1. hodina jako volná. Nemusíte se ale bát, že by o vaše děti nebylo řádně postaráno, to jen náš „Edík“ neumí zpracovat novinku tohoto školního roku – třídnické hodiny. V týdenních plánech to uvidíte jako „školní událost“, do rozvrhu se to bohužel nepropíše…
          Dovolím si jen krátce vysvětlit tuto novinku. Považujeme práci třídního učitele s kolektivem třídy za stěžejní pro budování dobrého klimatu školy a jako výraznou prevenci možných problémů ve třídě či škole. Doteď „hledal“ TU čas na úkor svých hodin, kde ve spěchu a bez patřičné hloubky lze jen těžko se skupinou pracovat. Díky třídnické hodině se dá dobře nastartovat pondělní ráno a celý pracovní týden, vznikne tak komfortní prostor na práci s kolektivem třídy nad zajímavými tématy, lze zde hrát motivační hry a mnohé jiné.
          Pevně věřím, že třídnické hodiny jsou dalším drobným krůčkem správným směrem ve snaze vybudovat v naší škole pozitivní atmosféru plnou dobrých a vzájemně se respektujících vztahů.

Přeji hezké dny
          Jaroslav Vít, ředitel školy

• Docházkový systém

• 31.08.2023 07:44
        • Dobrý den,
          s novým školním rokem zavádíme na naší škole docházkový systém. Díky čipům bude umožněn žákům přístup do školy, rodiče budou informováni o přítomnosti dítěte ve škole a bude možno odebrat oběd ve školní jídelně. Do budoucna se nabízí i další možnosti využití, ale to není nyní na pořadu dne.
          Čip musí mít všichni žáci školy a dostanou ho od svého třídního učitele po zaplacení zálohy 150,- Kč. Záloha je vratná, v případě ukončení docházky vám bude částka vrácena. Prosím o zajištění čipu během prvního týdne (do pátku 8.9.), následující týden by už systém měl běžet naostro.
          Dle informací a následné domluvy se školní jídelnou budou zatím v jídelně fungovat oba čipy (tedy i ten stávající) s tím, že nejpozději do konce tohoto kalendářního roku bude možno původní čip vrátit na pokladně jídelny s vratkou zálohy na čip na účet strávníka (primárně) či v hotovosti.

Samozřejmě je to na naší škole novinka, omlouváme se předem za případné prvotní „mouchy“, které ale jistě vychytáme! Následný komfort a především bezpečí pro žáky školy to dozajista v budoucnu vynahradí 😊

Přeji pěkné letní dny
          Jaroslav Vít, ředitel školy