• Co vyráběli lidé v pravěku?

• Co vyráběli lidé v pravěku? Zbraně, šperky, sošky z hlíny… Ano, to vše a ještě víc. Žáci šestého ročníku si mohli v rámci učiva o pravěku vyrobit pravěké šperky, nástroje nebo hliněné sošky. A moc se jim to povedlo, nemyslíte?
        • Halloween v angličtině

• Co by to bylo za konec října, kdybychom se v hodinách angličtiny nevěnovali Halloweenu (a tak trochu se nebáli)! Nejen, že jsme si se žáky povídali o tom, kde a jak se Halloween tradičně slaví, ale ještě jsme si zahráli speciální Halloweenskou pantomimu a AKTIVITY! Žáci se tak na chvíli proměnili např. v upíra pojídajícího špagety, nebo ve starého čaroděje, který vyučuje matematiku. A také museli počítat pavouky!

Navíc, v průběhu celého měsíce probíhala na naší škole „bojovka“ v podobě Halloweenského kvízu pro starší žáky, zatímco ti mladší „lovili“ písmenka, skládali anglická slovíčka spojená s Halloweenem, a ještě k tomu je museli nakreslit!

Vyučující si Halloweenské hodiny užívali v kostýmech a žáci si tak trochu povzdechli, proč tak neučí častěji 😊

Veronika Pechancová

• Zeměpisná exkurze Praha IX.B

• V pondělí 24. 10. 2022 se žáci IX.B zúčastnili zeměpisné exkurze do Prahy. Po přijezdu do Prahy jsme metrem zamířili na Hradčany, kde jsme prošli prostory Pražského hradu (Zlatou uličku, Vladislavský sál, chrám sv. Víta, kostel sv. Jiří, nádvoří hradu). Ve 12 hodin jsme viděli i výměnu hradní stráže. Potom jsme zamířili Nerudovou ulicí na Malostranské náměstí k Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR a následně už jsme se vydali přes Karlův most do Starého města pražského. Tam jsme prošli Staroměstské náměstí s následnou občerstvovací zastávkou v Paladiu na náměstí Republiky. Po této zastávce jsme žáky nechali si projít hračkářství Hamleys a zamířili jsme k poslední zastávce – Václavskému náměstí. U jezdecké sochy sv. Václava naše exkurze skončila a šli jsme na hlavní nádraží, kde jsme počkali na náš spoj domů.
            Tomáš Hedrich
        • Putování nejen barokní Olomoucí

• V pátek 21. října jsme se v počtu 38 žáků z osmého ročníku, pana ředitele Jaroslava Víta a paní učitelky Sittové a Valouchové vydali na exkurzi po památkách města Olomouce.
            Víte, že Olomouc je ženského rodu? My už ano. Dozvěděli jsme se to hned na prvním zastavení, kde nám pan ředitel Jaroslav Vít začal povídat o historii města. Na druhém zastavení jsme viděli sochu Jana Nepomuckého, a hlavně tři architektonické slohy na jenom místě. Nejvíce nás ohromila gotická katedrála sv. Václava.
        • Informace k podzimním prázdninám

• O podzimních prázdninách, tedy ve dnech 26. a 27.10.2022, a o státním svátku 28.10.2022 nebudou probíhat pravidelné aktivity v DDM Krasohled (kroužky, otevřené dílny, výukové programy). Budeme se totiž maximálně věnovat dětem přihlášeným na naše báječné programy. Že ještě nejste přihlášeni? Tak ŠUP, ŠUP! Uzávěrka přihlášek se kvapem blíží!
        • Podzimní výstava

• více fotografií zde
            V uplynulých dnech zkrášlila naši školu podzimní výstava dekorací a výtvarných prací z přírodnin, protože podzim nabízí obrovskou škálu barev a materiálu. Naše děti je dokázaly velmi kreativně využít, neboť všechny jejich výrobky byly opravdu originální a velmi pěkné.
            Ty úplně nejlepší byly oceněny diplomem a malou sladkostí. Pochvala a poděkování ovšem patří všem dětem, které se do této výstavy aktivně zapojily.
            Poněvadž zájem byl nečekaně velký, už teď chystáme další projekt, na který se můžete těšit před Vánocemi.
            Andrea Karlíková
        • Podzimky v DDM

• Za 14 dní nás čekají báječné dny podzimního volna, tak jestli ještě nemáte plán, co si počít s volným časem, mrkněte na naši nabídku. Je skutečně pestrá! Ve středu výlet, sportovně-kutilská nebo super navoněná dílna, ve čtvrtek tanečky a pohádkové tvoření. Přihlašovat se můžete už nyní (podobně jako do kroužků) na našich stránkách v sekci DDM Krasohled.
            podzimky.pdf
        • Adaptační kurz 6. ročník

• Dva dny plné zábavy, her, smíchu ale i napětí, si užili žáci 6. ročníku na adaptačním kurzu. Zahráli si poznávací a kolektivní stmelovací hry. Společně opekli špekáčky a zazpívali písničky. Večer se odvážně prošli po strašidelné stezce odvahy. Po přespání ve škole je čekala vydatná snídaně a zábavná cesta do Rovenska, kde si opět zahráli spoustu her a strávili společný čas během krásného podzimního dne.

A co na to samotní žáci?
            „Celé dva dny jsem si moc užil. Byl to ten nejlepší zážitek.“                            Mira K. VI.A
            „Ráno jsme měli super snídani. Super byla, protože jsme snídali všichni společně.“
                                                                                                                                            Simča VI.B

„Líbilo se mi, jak jsme opékali buřta a stezka odvahy. Bylo to vše super!“     Maty VI.A
            „Poprvé v životě jsem měl špekáček, bylo to moc dobré a fajn.“                     Maksym VI.B
            „Adapťák byl fantastický, doufám, že bude znovu.“                                          Anička VI.A

Lucie Sittová
        • Otevíráme kroužek Dance aerobicu II.

• Baví Tě cvičit, hopsat, zkrátka hýbat se? Pak právě pro Tebe otevíráme kroužek Dance Aerobicu II! Hlásit se můžeš už od středy 12. 10. 2022, o týden později začneme!
        • Práce s dobovým materiálem IX.A

• Ochytat a prozkoumat dobový materiál o vzniku ČSR a prvních letech republiky si v rámci hodin dějepisu vyzkoušeli žáci IX. A. Sami je po prozkoumaní představili svým spolužákům. Seznámili se tak s dobovými novinami, vysvědčením, vůdčím listem, legitimací, volebními plakáty nebo třeba dobovým plánem Brna, Podkarpatské Rusi či leteckým plánem Československých státních aerolinek. Žáky nejvíce překvapily vyučovací předměty a skládací legitimace.