• Office 365

V prohlížeči např. Google Chrome otevřít odkaz  https://portal.office.com/

uživatelské jméno:  prijmeni.jmeno@zssvzabreh.cz

heslo:

V případě dotazů nebo zapomenutého hesla kontaktujte správce systému stodulkova.miroslava@zssvzabreh.cz

Školní email a Office365 - informace pro rodiče a žáky.pdf

Víte, že:

- všichni žáci školy mají k dispozici celou kancelář Office365 online *)?

- všichni žáci školy si mohou do svých počítačů a zařízení stáhnout a nainstalovat až 5 kopií programu Office365    (desktop verze)?

*) podmínkou je, že žák je členem některého aktuálního ročníku. Pod odchodu žáka ze školy bude jeho účet zrušen.

**) účet vytvoří a přístupové údaje předá správcestodulkova.miroslava@zssvzabreh.cz

Postup pro přihlášení:

1. Otevřete odkaz portal.office.com
        2. Zapište uživatelské jméno žáka ve tvaru prijmeni.jmeno@zssvzabreh.cz
        3. Vložte heslo od administrátora **)
        4. Zřejmě budete vyzvání k vytvoření nového hesla.
        5. Na první stránce Outlooku nastavte časové pásmo (UTC+01:00…..,Bratislava,…, Prague) a potvrďte „Uložit“.
        1. Kromě e-mailové schránky máte trvale k dispozici Word, Excel, PowerPoint, OneDrive, Teams a další aplikace v online režimu.

Postup instalace desktopové aplikace Office365 do vlastního PC z Vašeho školního účtu Office365:

1. Otevřete svůj školní účet Office365.
        2. Vpravo nahoře klikněte na tlačítko „Nainstalujte si Office“ a zvolte “Aplikace Office365“, podle typu webového prohlížeče buď můžete uložit a potom spustit instalační soubor nebo jej přímo spustit.
        3. Po dokončení instalace spusťte ze Startu např. Word a přihlaste se svým názvem školního e-mailového účtu.
        4. Tím je instalace a aktivace Office 365 dokončena.