• Spaní ve škole 4. ročník
     • Spaní ve škole 4. ročník

     • 23. 6. 2022 jsme se ve 4. ročníku rozloučili se školním rokem společným odpolednem a nocí ve škole. Hráli jsme různé hry, opékali špekáčky, čelili strachu ze tmy při Bobříkovi odvahy a nakonec se i trochu vyspali. Druhý den jsme ocenili nejsvědomitějšího spolužáka Adama (odměnou mu byl společný den podle Adamova přání) a nejlepší čtenářku třídy Rozárku, jejíž odměnou byl dort.
      více fotografií zde
    • DDH: Dopravní hřiště je opět pro veřejnost otevřeno :)
     • DDH: Dopravní hřiště je opět pro veřejnost otevřeno :)

     • Dopravní hřiště je pro veřejnost opět v provozu. ČT a PÁ od 15:00 do 18:00, SO a NE od 9:00 do 12:00. V případě nejasného počasí (horko, déšť, přeháňky, silný vítr) před plánovanou návštěvou volejte vedoucí DDM Krasohled I. Müllerové na 770 192 728.
      7. 7. 2022
    • Evropská návštěva na Severovýchodě
     • Evropská návštěva na Severovýchodě

     • 22. června 2022

      Měsíc červen je obvykle obdobím, kdy na školách vrcholí klasifikační období a každý už se těší na vysněné prázdniny. V posledních dnech před rozdáváním vysvědčení čekala na pedagogy a žáky milá povinnost představit svoji školu mezinárodní návštěvě. Veškerá komunikace proto probíhala v angličtině.
      A jaký program na hosty čekal?
      Po příjezdu a po krátkém představení je ředitelka školy pozvala na prohlídku části areálu, který škola využívá jako školní zahradu a sad. Vybudované kaskádovité jezírko s tekoucí vodou, lekníny a rybkami ocenili všichni milovníci přírody. Cestou k prvkům zahradního orchestru se hosté s respektem vyhnuli včelím úlům v sadu.
      Další zastávkou bylo nové dětské dopravní hřiště, zbudované na místě bývalého školního sportoviště v roce 2019. Nyní slouží k výuce dopravní výchovy všem zábřežským i okolním základním školám.
      Prohlídka pokračovala v budově školy v části, kde má zázemí Dům dětí a mládeže Krasohled a školní družina. Zájmové útvary v červnu ukončily činnost, a tak se nyní pedagogové DDM soustředí na přípravu prázdninových příměstských táborů pro děti.
      Cestou na hlavní budovu školy se hosté zastavili ve zmodernizovaných učebnách pro práci se dřevem a pro práci s kovem, kde si po prohlídce školy a občerstvení zkusili vyrobit vlastní výrobek.
      Zahraniční hosté se zajímali o nově vybavené učebny financované z projektů Evropské unie, konkrétně jsou to učebny jazyková a tři polytechnické na prvním podlaží a na třetím podlaží poté cvičná kuchyňka, odborné učebny přírodopisu a zeměpisu, fyziky a chemie. Při cestě se hosté podívali i na výuku v kmenových třídách, zde se pozdravili s žáky i pedagogy.
      Návštěva evropské delegace v našem městě a na ZŠ a DDM Krasohled se uskutečnila v rámci představení regionu a pokračovala na další zajímavá místa v okolí.
      Jana Ucekajová