• Pracovky ve škole

• 07.11.2022 10:24
        • V pracovních činnostech se žáci zabývají různými činnostmi. Je to podle počasí – za pěkného počasí tráví čas venku – sběrem plodů v sadu, odplevelení jezírka nebo rytí školního pozemku. Když se počasí nedaří, tak nastoupí do příslušných dílen. V dřevodílně si žáci letos již vyzkoušeli tvoření ze zbytků dřeva – srdíčko, ptáček, ovečka nebo sněhulák. Také si zkusili, jaké to je postavit dům z nové stavebnice Teifoc.

Marie Portešová
        • Co vyráběli lidé v pravěku?

• 07.11.2022 10:11
        • Co vyráběli lidé v pravěku? Zbraně, šperky, sošky z hlíny… Ano, to vše a ještě víc. Žáci šestého ročníku si mohli v rámci učiva o pravěku vyrobit pravěké šperky, nástroje nebo hliněné sošky. A moc se jim to povedlo, nemyslíte?
          Lucie Sittová
        • Halloween v angličtině

• 05.11.2022 11:29
        • Co by to bylo za konec října, kdybychom se v hodinách angličtiny nevěnovali Halloweenu (a tak trochu se nebáli)! Nejen, že jsme si se žáky povídali o tom, kde a jak se Halloween tradičně slaví, ale ještě jsme si zahráli speciální Halloweenskou pantomimu a AKTIVITY! Žáci se tak na chvíli proměnili např. v upíra pojídajícího špagety, nebo ve starého čaroděje, který vyučuje matematiku. A také museli počítat pavouky!

Navíc, v průběhu celého měsíce probíhala na naší škole „bojovka“ v podobě Halloweenského kvízu pro starší žáky, zatímco ti mladší „lovili“ písmenka, skládali anglická slovíčka spojená s Halloweenem, a ještě k tomu je museli nakreslit!

Vyučující si Halloweenské hodiny užívali v kostýmech a žáci si tak trochu povzdechli, proč tak neučí častěji 😊

Veronika Pechancová

• Práce s dobovým materiálem IX.A

• 10.10.2022 09:57
        • Ochytat a prozkoumat dobový materiál o vzniku ČSR a prvních letech republiky si v rámci hodin dějepisu vyzkoušeli žáci IX. A. Sami je po prozkoumaní představili svým spolužákům. Seznámili se tak s dobovými novinami, vysvědčením, vůdčím listem, legitimací, volebními plakáty nebo třeba dobovým plánem Brna, Podkarpatské Rusi či leteckým plánem Československých státních aerolinek. Žáky nejvíce překvapily vyučovací předměty a skládací legitimace.
          Lucie Sittová