• Lyžařský kurz Heroltice 21. – 25. 1. 2024

• 29.01.2024 19:41
        • V tomto týdnu vyrazili zájemci z řad 7. – 9. ročníku na zimní kurz do našich oblíbených Heroltic. Protože sněhu bylo opět pomálu, jako obvykle jsme dojížděli hoblovat svahy do areálu Bukovky. Podrobnější popis jednotlivých dnů najdete na školním Facebooku, tak neváhejte a mrkněte se tam, co jsme všechno zažili… 😊
          Díky všem za účast, bylo to fajn a budu se těšit zase za rok!

Jaroslav Vít, vedoucí kurzu
        • Závěrečný den na lyžáčku

• 23.01.2024 14:48
        • Poslední den lyžáčku se počasí umoudřilo a naše malé lyžníky přivítalo sluníčko (no a samozřejmě jako vždycky Brumík), takže paráda na závěr. Zopakovali si všechny nově naučené věci, ale především si užili zábavu na sněhu. Čekalo je totiž karnevalové lyžování, takže na svahu se proháněly různé zajímavé masky, však posuďte z fotek 🙂 No a samozřejmě nechyběli dospěláci, kteří se přijeli podívat na svoje ratolesti hoblující již zdatně místní sjezdovku... 🙂 A taky nesmíme zapomenout na parádní řízek při posledním obídku!
        • Beseda v knihovně II.B

• 24.01.2024 18:08
        • V pátek 8. 12. jsme navštívili městskou knihovnu, kde pro nás byla připravena beseda o knize „Kouzelná baterka“. V ukázce jsme se seznámili s Petalíkem a Františkem, který dostal od podivného dědečka kouzelnou baterku, s níž mohl oživovat různé věci. Potom jsme si ve skupinkách poskládali z dílků obrázky vymyšlených bytostí a dali jsme jim jména. Byla to zábava!
        • Otevíráme anglickou knihovničku

• 15.01.2024 09:52
        • Žáci druhého stupně mají nově možnost si vypůjčit knihy napsané v anglickém jazyce (úroveň A2 a B1). Kromě zjednodušených klasických literárních děl si mohou přečíst i nedávno publikované příběhy, které také znají z televizních obrazovek. Jedná se o skvělou příležitost, jak si zdokonalit úroveň angličtiny. Nabídka knih je zatím omezená, ale průběžně se bude rozšiřovat o další zajímavé tituly. Knížky jsou již nyní k dispozici v kabinetě cizích jazyků.
          Petr Grygar
        • Olympiády z humanitních předmětů

• 18.01.2024 12:12
        • Během prosince se konaly hned dvě olympiády z humanitních předmětů.
          První z nich byla z českého jazyka, které se zúčastnilo 18 žáků. Na stupně vítězů vystoupali v pořadí 3. místo Tomáš Holman, 2. místo Lucie Svádová a 1. místo obsadil Lukáš Jurníček.
          Druhou z nich je dějepis, kde se letos dostali žáci do období středověku. V olympiádě zabojovalo 25 žáků, z toho 12 žáků se stalo úspěšnými řešiteli. Na 3. místě se umístila Lucie Svádová, na 2. Emma Hrdličková a 1. místo vyhrál opět Lukáš Jurníček.
          Všem zúčastněným děkujeme. A postupujícím přejeme další úspěchy.
          Lucie Sittová
    • Kontakty

• Základní škola a Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh, Severovýchod 484/26, okres Šumperk
      • Číslo datové schránky: 6rr9x9e