• Beseda v knihovně II.B

• 24.01.2024 18:08
        • V pátek 8. 12. jsme navštívili městskou knihovnu, kde pro nás byla připravena beseda o knize „Kouzelná baterka“. V ukázce jsme se seznámili s Petalíkem a Františkem, který dostal od podivného dědečka kouzelnou baterku, s níž mohl oživovat různé věci. Potom jsme si ve skupinkách poskládali z dílků obrázky vymyšlených bytostí a dali jsme jim jména. Byla to zábava!
        • Otevíráme anglickou knihovničku

• 15.01.2024 09:52
        • Žáci druhého stupně mají nově možnost si vypůjčit knihy napsané v anglickém jazyce (úroveň A2 a B1). Kromě zjednodušených klasických literárních děl si mohou přečíst i nedávno publikované příběhy, které také znají z televizních obrazovek. Jedná se o skvělou příležitost, jak si zdokonalit úroveň angličtiny. Nabídka knih je zatím omezená, ale průběžně se bude rozšiřovat o další zajímavé tituly. Knížky jsou již nyní k dispozici v kabinetě cizích jazyků.
          Petr Grygar
        • Olympiády z humanitních předmětů

• 18.01.2024 12:12
        • Během prosince se konaly hned dvě olympiády z humanitních předmětů.
          První z nich byla z českého jazyka, které se zúčastnilo 18 žáků. Na stupně vítězů vystoupali v pořadí 3. místo Tomáš Holman, 2. místo Lucie Svádová a 1. místo obsadil Lukáš Jurníček.
          Druhou z nich je dějepis, kde se letos dostali žáci do období středověku. V olympiádě zabojovalo 25 žáků, z toho 12 žáků se stalo úspěšnými řešiteli. Na 3. místě se umístila Lucie Svádová, na 2. Emma Hrdličková a 1. místo vyhrál opět Lukáš Jurníček.
          Všem zúčastněným děkujeme. A postupujícím přejeme další úspěchy.
          Lucie Sittová
        • Vánoční besídka III.B

• 06.01.2024 10:37
        • Čtvrtek 21. 12. 2023 - poslední školní den roku 2023 jsme si užívali předvánoční pohodu. Nejdříve jsme v Kině Retro zhlédli animovanou pohádku „Letíme 2“.
          Po návratu si děti otevřely poslední obálku z adventního kalendáře, hrály různé hry, povídaly si, ale nejvíc se samozřejmě těšily na dárečky, které byly přichystané pod vánočním stromečkem.
          Simona Špačková
        • Muzeum III.B

• 06.01.2024 10:26
        • V úterý 19. 12. 2023 se třída III.B vypravila do zábřežského muzea na výstavu betlémů, které pocházejí ze soukromé sbírky sběratele Petra Vepřka z Nemile.
          Poté všechny děti dostaly nějakou roli a zahrály si ve hře na živý betlém. Nakonec byla pro děti nachystaná výtvarná dílnička, kde si vyrobily a odnesly domů svůj malý betlémek.
           Simona Špačková