• Projekt TAČR u nás ve škole

• 09.02.2022 17:10
        • více fotografií zde

ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh je zapojena do projektu TAČR – Technologická agentura České Republiky -v hodinách pracovních činností. Ve spolupráci s katedrou technické výchovy a informatiky UP Olomouc ověřujeme již vytvořené metodické listy. První sadu s nářadím a metodickými listy se zaměřením „údržba a provoz domácnosti“ jsme si vyzkoušeli v listopadu. Našim úkolem bylo ověřit, zda jsou metodické listy proveditelné pro ostatní školy a žáky. Žáci si vyzkoušeli vyčistit perlátor z vodovodního kohoutku, vyčistit a namazat panty dveří, vyměnit vložku do zámku nebo utěsnit rám dveří. Další sadu s nářadím a metodickými listy s tématikou „dřevo“ ověřujeme nyní. Žáci si vyrábí podložku pod hrnce, hudební nástroj - klepač, autíčko na gumičkový pohon nebo domino. Práce žáky obohatila o nové zkušenosti a dovednosti. Nadšení z práce je veliké stejně jako radost z hotových výrobků.

• VÝTVARNÁ VÝCHOVA III.B – PROJEKTOVÉ VYUČOVÁNÍ „SE SÝKORKOU MODŘINKOU NA KRMÍTKO“

• 08.02.2022 08:22
        • Žáci III.B se v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností zapojili do projektu „Se sýkorkou modřinkou na krmítko“. Poslechli si krátkou přednášku, která kladla důraz na zásady hygieny na krmítku a hnízdní možnosti tohoto ptačího druhu. Prostřednictvím pohádky „Jak Modřinka ztratila svoji čepičku“ zjistili, čím se tito opeřenci v zimě nejčastěji živí. Děti také naplnily krmítko slunečnicovými semínky a nakreslily obrázek sýkorky modřinky. Navíc se také naučily pět nových anglických slovíček zvířat, která se v příběhu o Modřince objevila.

více fotografíí zde