• Matematická kostka a měření délky  - fyzika
        • Matematická kostka a měření délky - fyzika

• 17.01.2024 17:19
        •    V hodinách fyziky se zaměřujeme na praktické využití získaných vědomostí. Měření délky je základní dovedností a matematická kostka nám pomůže oživit si starší jednotky délky.
             V minulém týdnu žáci šestého ročníku toho měření provedli a kostku si osahali. Zapsali si jednotky – palec, píď, stopu a loket. Následně si ve třídě zapsali výšku v centimetrech a vše zapsali do připraveného protokolu. Cílem bylo zjistit kolik měří ve starších jednotkách. Měření bylo zdařilé a pro všechny poučné.

Marie Portešová
        • Týden s Polárním expresem

• 23.01.2024 10:24
        • V posledním týdnu před vánočními prázdninami do šestých tříd „přijel“ Polární expres, který zpestřil výuku v některých předmětech. V hodinách angličtiny se žáci seznámili s knižní i filmovou podobou tohoto oblíbeného pohádkového příběhu. V zeměpise si zahráli skupinovou hru a prověřili si své znalosti o mrazivé Arktidě. Zajímavé informace o sněhu a ledu na žáky také čekaly ve fyzice.  Do matematiky pak expres doručil příklady a slovní úlohy o vlacích.  Žáci svoji kreativitu předvedli i v češtině při dotváření příběhu a ve výtvarné výchově během zhotovení dvou pěkných Polárních expresů. Věřím, že si šesťáci netradičně pojaté předvánoční vyučovaní užili a na závěr bych rád poděkoval učitelům jednotlivých předmětů za přípravu a realizaci těchto aktivit.
          Petr Grygar
        • Lapbook románský sloh

• 16.01.2024 18:15
        • „Sedmička“ si opět tvořila lapbook, tentokráte na téma románský sloh. Během hodin dějepisu si žáci vyhledávali pojmy a obrázky, které k románskému slohu patří a vlepovali si je do předem připravených složek. Mohou si tak v něm najít pojmy k architektuře, písemnictví, malbě a jiné.
          Lucie Sittová
        • Čertovský den ve III.B

• 11.12.2023 10:35
        • V úterý 5. prosince probíhalo v naší třídě čertovské vyučování.  Všechny děti přišly do školy v masce čerta, anděla nebo Mikuláše. Partu netrhala ani paní učitelka a paní asistentka.
        • Hlaholice

• 27.11.2023 11:05
        • Když už se o hlaholici učíme, tak co si ji rovnou vyzkoušet? Proč ne. A tak si 7.B pomocí transkripční tabulky a slovníčku vyzkoušela práci překladatele historických textu. Na závěr si žáci své překlady mohli porovnat s originálním překladem a musím říct, že byly velmi povedené.

Lucie Sittová