• PLAVECKÝ VÝCVIK III.A A III.B

• Žáci ze tříd III.A a III.B absolvovali v termínu 31.1.2024 – 10.4.2024 plavecký výcvik. Během 10 lekcí se zdatnější plavci stále zdokonalovali a naopak neplavci se plavat naučili. Nejvíce si užili poslední lekci, kdy měli volnou zábavu a mohli si donést jakékoliv hračky do vody.
            Všichni si domů spokojení a unavení odnášeli své „mokré vysvědčení“.

Simona Špačková a Eva Košťálová
        • „Ukliďme si Česko“ – 1.B

• Takto jsme se v pátek 5. 4. 2024 snažili, aby naše prostředí, ve kterém žijeme bylo čisté, bez odpadků. Nejenom že jsme udělali velký kus práce tím, že jsme nasbírali dva pytle odpadků, ale také jsme strávili celé dopoledne na čerstvém vzduchu.

Mgr. Jaroslava Králová
        • Vybíjená - 2. místo v okrskovém kole

• 4. dubna se naší škole konalo okrskové kolo ve vybíjené žáků z 4. a 5. ročníků, kterého se kromě nás zúčastnili zástupci ze ZŠ B.Němcové, ZŠ Školská, ZŠ Ruda, ZŠ Štíty.

• Pasování prvňáčků na čtenáře - 1. B

• Již podruhé v tomto školním roce jsme zavítali do Knihovny u nás v Zábřeze. Tentokrát při příležitosti „Pasování prvňáčků na čtenáře“. Z povídání paní knihovnice se děti dozvěděly, jak je knihovna prima místo pro vědění a vzdělávání. Král, v doprovodu královny, pasoval děti slavnostním způsobem na čtenáře.
        • Šesté třídy uklízely Česko

• Aby se nám hezky žilo,
            tak se v Česku uklízelo.
            I zábřežský „Severák“ zapojil se, je to tak!
            Obě šesté třídy spojily své síly.
            Plasty, papír, sklo a smetí,
            vše co vůkol leželo,
            posbírala parta dětí
            do pytlů to letělo.
            Nebyla to lehká práce,
            všichni byli špinaví,
            leč snažili se, uklízeli,
            brzy byli hotoví.
            Po úklidu, za odměnu
            vzali obchod útokem
            a veškerou svoji dřinu
            odměnili nanukem.
        • Den kultury a jazyků

• V pátek 12. dubna proběhl na naší škole projektový den zaměřený na kulturu a jazyky deseti zemí světa. Určen byl pro žáky 6., 7. a 8. ročníků, kteří byli náhodně rozděleni do skupinek napříč těmito ročníky. Šlo tak pro ně o zajímavou příležitost poznat nové kamarády.
        • Česko čte dětem

• Dne 10. 4. 2024 si děti ze třídy 4.A ztvárnily pohádku Hladová myš z knihy Sportovní pohádky Zuzana Pospíšilové. Pohádku zahrály v kině Retro pro žáky základních i mateřských škol a nakonec i pro veřejnost a rodiče. Nácvik poučné pohádky si děti velmi užily a provedení pohádky mělo u diváků velký úspěch. Pohádku nacvičily pod vedením paní učitelky Lenka Weichslové.
        • Exkurze Polsko

• Jak trávit velikonoční prázdniny? Někteří letošní deváťáci a osmáci by odpověděli, že na exkurzi. A to ne ledajaké.  Jelo se do Polska, konkrétně do Osvětimi a Krakova.
        • ŠKOLIČKA PRO BUDOUCÍ PRVŇÁČKY

• Ve dnech 26. 3. a 2. 4.  2024 se na naší škole uskutečnila „ŠKOLIČKA PRO BUDOUCÍ PRVŇÁČKY“. Děti si vyzkoušely, jaké to je sedět v lavici. Zvládly také spoustu činností - správné držení tužky, obtahování různých linek, počítání, lepení, malování, skládání obrázků, zavazování šňůrky i práci s interaktivní tabulí.  Všichni byli moc šikovní a zaslouží si velkou pochvalu.
            Budeme se na ně těšit u zápisu 10. a 11. 4. 2024.
            Simona Špačková
        • Počasí jak malované, k dovádění na dopravním hřišti jak přichystané! ☀️☀️

• Už v pátek 5. 4. 2024 si můžete přijít poprvé zajezdit, a to v čase 15 - 17 hodin, v sobotu pak od 9 do 11 hodin. A v neděli naše hřiště otevřeme oficiálně, pěkně s muzikou, aktivitami pro děti, výtvarnou dílničkou a opékáním buřtíků! Tak se na vás moc těšíme a šup, šup, utíkejte rychle udělat jarní údržbu, ať si pěkně zajezdíte!
        • 6.A pátrala po Římanech v Olomouci

• „Zdalipak byli Římané až v Olomouci? To víte, že byli!
            A byli tam i naši šesťáci z áčka, aby se o tom přesvědčili!“

Jak si co nejvíc užít první jarní den?  No přece exkurzí do olomoucké Pevnosti poznání! Stejně jako žáci 6. A, kteří zde absolvovali zážitkový vzdělávací program „Římané v Olomouci“ zaměřený právě na tuto mikrokapitolu z dějin našeho krajského města.
        • III.B NA MĚSTSKÉM ÚŘADĚ

• Ve čtvrtek 21.3. se děti ze třídy III.B vypravily na Městský úřad v Zábřehu, kde na ně čekalo několik překvapení.
            Děti přivítal pan starosta František John, který byl také po celou dobu exkurze jejich průvodcem.
        • III.B v knihovně

• V úterý 26. března navštívila třída III.B knihovnu v Zábřehu. Paní knihovnice Jitka Špičková si pro děti připravila lekci s názvem „Detektivky pro děti“.