• Vítáme jaro

• 29.03.2023 23:00
      • Děti ve školní družině se v posledních zimních dnech zúčastnily několika besed zaměřených na jarní přírodu naší země. Měly tak možnost přivítat jaro prostřednictvím rozličných aktivit a her.
      • V prvním bloku, „Co nám tady bzučí?“, se seznámily se zástupci hmyzí říše. Prohlédly si například včelí žihadlo pod mikroskopem. Zhlédly zajímavá videa, kde jim byl přiblížen životní cyklus včely a světlušky. Dozvěděly se například i to, jakým způsobem vydává cvrček zvuk, nebo kdo dokáže rozsvítit šnečí ulitu. Navíc si také prohlédly různé produkty vyrobené z včelího vosku.
        Ve druhém výukovém bloku, „Co nám tady zpívá?“, se děti zaměřily na deset pěvců, které je možné pozorovat v našich parcích a zahradách. Prohlédly si skořápky vejce kosa černého a pod mikroskopem prozkoumaly strukturu ptačího pera. Děti dále zjistily, jakým zpěvem nás tito opeřenci doprovází na procházkách přírodou. Dozvěděly se, kde si nejčasněji staví své hnízdo a čím se nejraději živí. Na závěr si vytvořily ptačí strom s otevíracími okénky obsahujícími informace o těchto ptačích druzích.
        Do třetice se zaměřily na kvetoucí jarní rostliny, v rámci programu „Co nám tady kvete?“. Prostřednictvím pohybových aktivit zjistily, k čemu nám tyto rostliny slouží a v jakém prostředí rostou.
        Vyvrcholením těchto aktivit byl „Velký jarní kvíz“, se kterým si děti ve skupinkách hravě poradily 20. března, a tím oslavily první jarní den. Jako odměnu si odnesly originální kalendáře s jarními měsíci.

Petr Grygar

• Zpět na seznam článků