• Toulky zábřežskou historií

• 15.11.2023 07:48
      • Muzeum Zábřeh hostilo ve středu 8. listopadu ve svých prostorách žáky 8. tříd základních škol Zábřeha a okolí a tercie zábřežského gymnázia, kteří přišli reprezentovat své školy v 11. ročníku dějepisné soutěže Toulky zábřežskou historií. Tříčlenná soutěžní družstva čekalo velké množství úkolů, které měly prověřit nejen historický přehled soutěžících, ale i jejich postřeh či znalost regionu a města.
      • Kromě prověřených stálic, jakými jsou například „hemžení“ v expozici muzea, doplňování informací z videa o některém slavném dnu (letos o 17. listopadu) či oblíbené městské hry na náměstí letos čekali na soutěžící i zcela nový fiktivní rozhovor Komenského, Welzla a Adolfa Kašpara nebo představení slavného chromečského obra Josefa Drásala.
        Z napínavého klání nakonec vyšlo vítězně soutěžní družstvo ze 3. ZŠ Zábřeh, ale naši reprezentanti se rozhodně neztratili, neboť tým z 8.B ve složení Tadeáš Přikryl, Emma Hrdličková a Jakub Žanda obsadil konečné 2. místo (!), které „urvali“ na úkor gymnazistů až v úplně poslední soutěži! Blahopřejeme! Týmu z 8.A ve složení Jáchym Kolář, Barbora Šínová a Jana Műllerová se už tolik nedařilo a soutěž ukončili na 9. místě. Každopádně i jim patří poděkování za reprezentaci školy.
         Všech 27 soutěžících nakonec odcházelo obohaceno nejen o hodnotné ceny, ale také o množství nových zážitků a historických vědomostí. Díky za účast a za rok zase!

Jaroslav Vít

• Zpět na seznam článků