• MasterChef – soutěž 7. ročníků v rámci pracovních činností během distanční výuky

• 27.05.2021 11:33
      • Během února a března 2021 probíhala v sedmém ročníku soutěž MasterChef.
        Žáci vařili jak nejlépe uměli a bojovali o hlasy spolužáků, ale i učitelů a asistentek naší školy.
        Inspirací byla v televizi vysílaná stejnojmenná soutěž amatérských kuchářů.
      • 1. kolo

V prvním kole měli žáci uvařit, upéct, usmažit či jinak připravit pokrm, který umí nejlépe.

Naservírovaný pokrm poslali vyučující, která vytvořila prezentaci pro hlasování žáků a učitelů s asistentkami. Pokrmy byly pod čísly, hodnotili jsme všichni anonymní pokrmy. Nejlépe bodovaný pokrm byl hodnocen odchodem dotyčného žáka na balkon = postup přímo do finále. Postoupilo 7 žáků z každé třídy.

2. kolo

Ve druhém kole dostali šanci opět všichni žáci v kole "Divoká karta", ze kterého vyhrál jen jeden a postoupil do finále. Úkolem v druhém kole bylo připravit pokrm, který obsahuje "tajnou surovinu" z "Tajemného boxu". Tajemnou surovinou byly brambory. Do finále postoupili 3 žáci z každé třídy.

Finále

Úkolem bylo připravit celý oběd (polévka + hlavní chod + dezert nebo nápoj). Hlasovali jen učitelé a asistenti.

Předání cen probíhalo již ve škole za přítomnosti všech žáků. Finalisté dostali "něco na zub", diplom a "žolíka", výherce dostal zástěru s vyšívaným logem, "něco na zub", diplom a "imunitu" do konce školního roku.

Hlasování bylo velice složité, žáci se snažili a jídla vypadala fantasticky.

Ještě jednou děkuji za hojnou účast a krásný průběh soutěže.

Veronika Bigosová

Fotografie z celé soutěže naleznete zde.

• Zpět na seznam článků