• Adaptační kurz (13.9.2018)

• 27.04.2020 00:12
      • více fotografií zde

Ve čtvrtek 13. září jsme vyrazili s žáky šestých ročníků a jejich třídními učiteli na adaptační kurz. Jako v předešlých letech se kurz konal na Bozeňově na chatě U Krobotů. Na cestu tam nám vyšlo krásné slunečné počasí. Letos jsme šli poprvé naučnou stezkou Lupěnské hory. Stezka vede lesem, mimo hlavní silnice, takže děti měly možnost se uvolnit, udělat si malé skupinky a posedět u svačiny na odpočivadlech umístěných po cestě. Bylo to fajn.

• Na chatu jsme přišli před obědem, děti se rozdělily do pokojů a šli jsme se posilnit. Po obědě se děti vybalily, zabydlely se a šlo se na odpolední blok programu. Během programu proběhly seznamovací hry, hry na uvolnění a hlavně zábavné hry. Na část odpoledne si děti vzali třídní učitelé, aby s nimi mohli probrat třídnické věci. Večer proběhl v poklidu, hráli jsme s dětmi různé hry.

Druhý den jsme se probudily do deštivého počasí. Po snídani jsme pokračovali v programu a na závěr jsme si s dětmi popovídali, jak se jim předchozí den líbil nebo nelíbil. Děti hodnotily program vesměs pozitivně. Po sbalení věcí jsme ještě měli nachystáno pro děti překvapení. Každý si vyrobil originální placku na připnutí na památku.

Protože stále hodně pršelo, poslala pro nás paní ředitelka autobus, který nás dovezl po obědě ke škole. Ve škole jsme pojali program už jen relaxačně. Hráli jsme opět hry ve třídě a potom jsme se přesunuli na vaky do knihovny v mezipatře, potom se děti rozešly domů

• Zpět na seznam článků