• Každodenní život ve starověkém Řecku a také v 6. A

• 15.03.2024 18:55
            • Stroj času sice u nás v 6. A nemáme, nicméně během hodin dějepisu a výtvarné výchovy to tak často vypadalo. Žáci si totiž vyráběli nejen lapbooky na téma „Každodenní život ve starověkém Řecku“ doplněné o obrázky, výpisky z učebnice i vlastní kresby, ale také si vyzkoušeli práci starořeckých sochařů, kdy z alobalu „tesali“ figury sportovců, tanečníků, rodinky na procházce, zápasníků, či šermířů.

• Od sochařství se pak přesunuli k „nimravější“ práci a stejně jako dávní obyvatelé Peloponésu si museli poradit s mozaikovými kresbami. A poradili si velmi dobře, jistě by se pro ně v Athénině chrámu na Akropoli práce našla. :-)

A aby to nebyla jen samá dřina a práce, mohli si na závěr našeho „starověkého tvoření“ vyrobit divadelní masky, se kterými by neudělali ostudu ani na slavnostní premiéře v Epidauru :-)

Pevně věříme, že propojení klasické výuky dějepisu a tematického tvoření ve výtvarce jim přineslo nejen mnoho originálních výrobků, ale také uvědomění, že kultura starověkého Řecka je nám sice tisíce let vzdálená, ale zároveň i neskutečně blízká skrz Olympijské hry, umění, literaturu, demokracii, vědu a filozofii.

Inu, ne nadarmo je starověké Řecko nazýváno kolébkou lidstva.

• Zpět na seznam článků