• Pracujeme se dřevem

• Je jasné, že ne každý má nástroje na opracování dřeva doma.

Ale co takové špejle? Dřevěné kolíčky? Párátka? To vše se dřevem souvisí a lze v domácím prostředí s těmito materiály pracovat. Je také super se něco o materiálu, dřevě, dozvědět... Když s ním pracujeme smiley.

Níže najdete odkazy na zajímavá videa, návody na výrobu jednoduchých výrobků, inspirativní obrázky či zajímavé úkoly ze světa dřeva a jeho zpracování.

I pro ty, co nejsou v kroužku přihlášení.

• Krabička z březové kůry

• Řezbářství

• Video, které ti přiblíží řezbářské řemeslo do detailu.

• Pohyblivé vozítko

• Posbírej co doma najdeš a udělej si pohyblivé vozítko, se kterým můžeš pořádat závody!

• Vytvoř si dřevěného ptáčka

• Pozn. Průměr dřevěných koleček může být menší, avšak malování je pak složitější.

Pro žáky naší školy nebo účastníky ZÚ DDM Krasohled: Po předchozí domluvě (e-mail: bigosova.veronika@zssvzabreh.cz) mohu poskytnout materiál, vyzvednutí na ZŠ a DDM Krasohled.

• Jednoduchá loďka s motorem

• Dřívka od nanuků se mohou smysluplně využít!

Stačí jen plochá dřívka od nanuků (lze i koupit), gumička, nožík (i brusný papír) a tavná pistole a máme loďku! Užiješ si s ní spoustu zábavy a můžeš také pořádat závody se sourozencem či kamarády.

Jen POZOR, s nožíkem a tavnou pistolí pracuj opatrně! Nožík je ostrý, neřezej proti sobě (proti prstům) a tavná pistole je horká, nespal se!

• Tesař – řemeslo je cool!

• Ano! Tesař je řemeslo, které voní dřevem! A je cool.

O tom nás chce přesvědčit i známá herečka a zpěvačka Eva Burešová s youtuberem Pedrem (Petrem Floriánem) ve videu níže. Myslím, že by se ti mohlo líbit smiley, tak ho zkoukni...

• Vytvoř si svůj vlastní rébus

• Neváhej a svůj rébus pošli na e-mail: bigosova.veronika@zssvzabreh.cz. Budu se těšit! smiley