• Třídnické hodiny

• Dobrý den,
            v informačním systému Edupage se u rozvrhů 4. – 9. tříd objevila v pondělí 1. hodina jako volná. Nemusíte se ale bát, že by o vaše děti nebylo řádně postaráno, to jen náš „Edík“ neumí zpracovat novinku tohoto školního roku – třídnické hodiny. V týdenních plánech to uvidíte jako „školní událost“, do rozvrhu se to bohužel nepropíše…
            Dovolím si jen krátce vysvětlit tuto novinku. Považujeme práci třídního učitele s kolektivem třídy za stěžejní pro budování dobrého klimatu školy a jako výraznou prevenci možných problémů ve třídě či škole. Doteď „hledal“ TU čas na úkor svých hodin, kde ve spěchu a bez patřičné hloubky lze jen těžko se skupinou pracovat. Díky třídnické hodině se dá dobře nastartovat pondělní ráno a celý pracovní týden, vznikne tak komfortní prostor na práci s kolektivem třídy nad zajímavými tématy, lze zde hrát motivační hry a mnohé jiné.
            Pevně věřím, že třídnické hodiny jsou dalším drobným krůčkem správným směrem ve snaze vybudovat v naší škole pozitivní atmosféru plnou dobrých a vzájemně se respektujících vztahů.

Přeji hezké dny
            Jaroslav Vít, ředitel školy

• Docházkový systém

• Dobrý den,
            s novým školním rokem zavádíme na naší škole docházkový systém. Díky čipům bude umožněn žákům přístup do školy, rodiče budou informováni o přítomnosti dítěte ve škole a bude možno odebrat oběd ve školní jídelně. Do budoucna se nabízí i další možnosti využití, ale to není nyní na pořadu dne.
            Čip musí mít všichni žáci školy a dostanou ho od svého třídního učitele po zaplacení zálohy 150,- Kč. Záloha je vratná, v případě ukončení docházky vám bude částka vrácena. Prosím o zajištění čipu během prvního týdne (do pátku 8.9.), následující týden by už systém měl běžet naostro.
            Dle informací a následné domluvy se školní jídelnou budou zatím v jídelně fungovat oba čipy (tedy i ten stávající) s tím, že nejpozději do konce tohoto kalendářního roku bude možno původní čip vrátit na pokladně jídelny s vratkou zálohy na čip na účet strávníka (primárně) či v hotovosti.

Samozřejmě je to na naší škole novinka, omlouváme se předem za případné prvotní „mouchy“, které ale jistě vychytáme! Následný komfort a především bezpečí pro žáky školy to dozajista v budoucnu vynahradí 😊

Přeji pěkné letní dny
            Jaroslav Vít, ředitel školy

• Obědy do škol pro školní rok 2023/2024

• Projekt „Obědy do škol v Olomouckém kraji pro školní rok 2023 2024“.pdf

Vážení rodiče,
            naše škola plánuje od 1. 9. 2023 zapojení do projektu „Obědy do škol v Olomouckém kraji pro školní rok 2023/2024“. Z projektu je poskytováno bezplatné školní stravování žákům základních škol, jejichž rodina je ohrožena chudobou a materiální nebo potravinovou deprivací nebo se ocitla v nepříznivé finanční situaci.

Z projektu lze podpořit dítě (žáka naší školy) jehož zákonný zástupce je příjemcem dávek hmotné nouze, tzn., že splňuje alespoň jednu z následujících podmínek - pobírá buď příspěvek na živobytí nebo doplatek na bydlení.

Pokud se chcete do projektu zapojit, musíte se dostavit osobně do školy a vyplnit a podepsat jednoduchou přihlášku formou čestného prohlášení o příjmové a sociální situaci (k vyplnění nejsou potřeba žádné další dokumenty ani potvrzení).

Formuláře jsou pro Vás připraveny v kanceláři školy denně v pracovních dnech až do středy 30. 8. 2023

Pozdější přihlášení do projektu během 1. pololetí školního roku 2023/2024 bohužel nebude možné.

Vážení rodiče, společně zvládneme případné komplikace s administrací projektu během prázdnin, podmínky projektu a termíny přihlášení stanovuje Olomoucký kraj.
            Přeji krásný zbytek léta.

Mgr. Jaroslav Vít, v.r.                                                                                                                            ředitel organizace

• Novinky z DDM!

• Je to tuuuuuu! 😊

Nabídka kroužků na školní rok 2023/2024, který už pomalu klepe na dveře, je hotová! 💪

Letos vám nabídneme přes sedmdesát kroužků! Kromě stálic naší nabídky máme i skvělé novinky - širší nabídku výuky angličtiny👩‍🏫, pro přemýšlivé hráče šachy♟, pro milovníky tance Port de Bras 👯‍♀️ a pro sportovní nadšence miniSporťáček 🤾 a Sporťáček 🤸‍♂️ či cvičení na trenažérech bruslení FIT SLIDE!

K otevřené keramické dílně se přes chladnější měsíce přidá i otevřená výtvarná dílna. 👨‍🎨

Všechny novinky vám budeme postupně představovat, abyste věděli, co na vás čeká. 😍

NEZAPOMEŇTE, přihlašování startuje 7. září v 18 hodin! ⏰

DDM nabídka 2023-2024 plakát do novin.pdf

• Příměstský tábor Taneční pohádka

• Taneční tábor, který se konal od 31. 7. do 4. 8. 2023 pod vedením Lucie Němcové, se nesl v pohádkovém duchu. Děvčata nás vzala do pohádkového světa. Tanečnice si vyzkoušely během 5 dní různé taneční styly - moderní tanec, gymnastiku, balet a mažoretkový sport.