• V 6.A ožil příběh Trojského koně

• 04.02.2024 08:59
      • Proč vlastně začala a  jak skončila Trojská válka? Kteří bájní hrdinové a králové se jí zúčastnili? Kdo vymyslel tu důmyslnou lest s Trojským koněm? Kde má člověk tu pomyslnou "Achillovu patu", co může být "jablkem sváru", proč se říká "jsi lstivý jako Odysseus"?  Na tyto a mnohé další otázky získali odpovědi žáci 6.A v nedávných hodinách dějepisu, kdy se seznámili jak s eposy Íllias a Odyssea, tak i s jejich autorem - slepým básníkem Homérem.
      • Tragický příběh velké lásky - která vyústila v desetiletou válku před hradbami bájného města Trója a v níž bojovalo i zahynulo velké množství hrdinů, jejižch jména známe ze starých řeckých bájí a pověstí - žáky zaujal. A proč si nevyrobit vlastního, 3D trojského koně během hodin výtvarné výchovy? Stačil dobrý nápad, pár velkých kusů kartonu, stará krabice, hodně izolepy a lepidla, plná tuba hnědé barvy a černý papír na hřívu a ocas.
        Z našich šesťáků se tak alespoň na chvíli stali achajští bojovníci, kteří usilovně tvořili, lepili, stříhali a natírali a podařilo se jim pod zkušeným dohledem paní učitelky třídní vytvořit vlastního trojského koně i s padacími dvířky v (téměř) životní velikosti.

Kateřina Opravilová

• Zpět na seznam článků