Neboj se promluvit! - Projekt "Nenávist na internet nepatří"

V úterý 22. března se třída VIII.B zúčastnila projektu „Nenávist na internet nepatří“, do které nás zapojilo Sdružení D z Olomouce.

Na úvod jsme se posadili do kruhu a každý z nás se představil a pronesl svoji oblíbenou hlášku – příště, ok, už zase,… Následně jsme se stali obyvateli městečka Baonytemirsez (náš název) a prožívali jsme společné události – sportovní akce, bleší trh, večírek nebo dokonce požár! Každý obyvatel měl tu událost vytvořit postojem – běžec, nakupující, hasič či oheň.

Následovalo divadlo fórum, ve kterém lektoři předvedli dva příběhy o dětech ze základní školy. První příběh byl umístěn na školní výlet a druhý mezi dvě kamarádky. Žákům příběhy nejprve lektoři předvedli a po druhém uvedení do představení žáci zasahovali. Snahou bylo odvrátit špatný konec příběhu v určitých pasážích.

Třída se velmi aktivně zapojovala do hledání cest a nakonec vše zdárně vyřešila pomocí vlastních prožitků. Podobné příběhy najdete na: https://www.nebojsepromluvit.cz/

Nakonec se zapojí pět dobrovolníků do projektového dne, který se uskuteční v úterý 5.3.2016. Žákům druhého stupně dobrovolníci rozdají propagační materiály.

Nenávist na internet nepatří!

více informací o projektu „Nenávist na internet nepatří“ zde

Marie Portešová – metodik prevence