Týden mateřského jazyka

 

V pátek 6. března se žáci 7.B zúčastnili akce, kterou pro zábřežské školy připravili studenti Gymnázia. Název Týden mateřského jazyka napovídal, o čem asi bude soutěž. Témata - pohádkáři Božena Němcová, K.J.Erben a Jan Werich - přilákala do auly žáky pátých až sedmých tříd. 

Kolem 8. hodiny přivítal všechny přítomné student, který nejdříve ocenil masky pohádkových postav, které si gymnazisté vytvořili asi dříve. Potom Šrek a Fiona oznámili, že se jim ztratily kufry a nalezne je to družstvo, které projde 18 stanovišť a splní úkoly s nejvyšším počtem dosažených bodů. 
Školáci byli rozděleni do skupin po pěti a byl jim přidělen student, který je doprovázel k určeným stanovištím. Soutěžilo se v celé budově Gymnázia od tělocvičny, přes učebny až po půdu. 
Dopoledne bylo perfektně zorganizované a úkoly tak zajímavé, že si naši žáci pochvalovali nejen to, že se "ulili" z vyučování, ale skutečně je soutěž velmi bavila. Nakonec se opět všichni sešli v aule, kde byly vyhodnoceny nejúspěšnější skupiny a všechny děti dostaly malou sladkou odměnu. 
Poděkování patří nejen vedení Gymnázia, ale především studentům. Už se těšíme na další podobnou akci. 
 
                                                          Za 7.B. ZŠ Severovýchod
                                                                    J. Zavřelová