Přednáška „Království sov a papoušků“

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 k nám do školy zavítali manželé Podolští, aby žákům 6. až 8. ročníků představili jejich nádherné papoušky ara, kakadu, žako a aratinga.

Zájem žáků byl tak velký, že přednáška i s letovou ukázkou proběhla dvakrát za sebou. Vše bylo vysvětleno zábavnou formou. Dozvěděli jsme se, kde tito ptáci žijí ve volné přírodě, jak se o ně starat a čím je krmit, aby byli spokojení a nestrádali. Všichni papoušci výborně reagovali na povely, chtěli se mazlit, předváděli tanec a poletovali mezi námi, což se dětem líbilo nejvíc. Také nás hodně zaujalo, jak ara louskal vlašský ořech.

S dětmi jsme se shodli, že majitelé mají k těmto vzácným ptákům velmi blízký a krásný vztah, což jsme poznali díky zajímavému vyprávění obou manželů a taky přímo z chování papoušků při přednášce.

Po kliknutí na obrázek otevřete celou fotogalerii