Exkurze – Pivovar Černá Hora – Macocha – Punkevní jeskyně

Ve středu 18. 5. 2016 jsme se s vybranými žáky 8. a 9. tříd vydali na chemicko-zeměpisnou exkurzi. Naším prvním cílem byl pivovar Černá Hora a odpoledne neméně zajímavá propast Macocha s Punkevní jeskyní v Moravském krasu.

Exkurzi jsme zahájili v časných ranních hodinách. Zhruba za 2 hod jsme přijeli do Černé Hory, kde jsme mohli nahlédnout do poměrně složité výroby piva. Postupně jsme navštívili varnu, spilku, sklepy i stáčírnu a dozvěděli jsme se, že spolu s dalšími pivovary spadá pivovar Černá Hora do tzv. Lobkowicz Group.

Chvíli po poledni jsme přijeli do Moravského krasu. Nechali jsme se vysadit na Horním můstku u Macochy, kde jsme měli čas i na oběd. Pak jsme se krátkou procházkou dostali k Punkevní jeskyni, kde jsme mimo rozmanité vápencové útvary viděli i dno propasti Macochy. Asi v polovině jeskyně jsme nasedli na lodičky, které nás vyvezly po řece Punkvě neschůdnými částmi jeskyně až na konec prohlídky. Následně jsme prošli podél řeky až ke Skalnímu mlýnu, kde nás vyzvedl autobus.

Exkurze se vyvedla po všech stránkách i díky krásnému jarnímu počasí a vzornému chování žáků, za což jim moc děkujeme.

více fotografií zde

L. Benýšková a L. Tomalová