Exkurze do VOŠ a Střední školy automobilní

Žáci druhého stupně navštívili 14. června tuto školu v rámci akce Otevřený týden, aby se podívali, co si pro ně žáci a pracovníci školy připravili.
Nejprve se všichni diváci shromáždili u budovy domova mládeže. Zde provedli členové HZS Olomouckého kraje ukázku zásahu spojenou s evakuací osob pomocí výsuvného žebříku.
Naši žáci si také mohli prohlénout vybavení hasičských vozidel.
Kromě areálu a prostor školy viděli v tělocvičně ukázky bojového umění, které předvedl mistr odborného výcviku pan Jiří Gryc. Bylo zajímavé vidět, jak se člověk může ubránit útočníkovi.
Nedaleko budovy školy jsou i dílny podniku PAS a.s., kde se opravují jak nákladní, tak i osobní vozidla. Tam se mohli žáci naší školy také podívat.
Kinosál školy, který můžeme využívat k různým společenským akcím, posloužil jako prostor pro výstavu výtvarných prací žáků naší školy.
Někteří hoši i dívky si zde na trenažéru vyzkoušeli jízdu automobilem a virtuální svařování.
Na volném prostranství kolem školy jsme si mohli prohlédnout výuková vozidla.

více fotografií zde

Mgr. Jana Ucekajová