DOLNÍ MORAVA – ADRENALIN PARK

V pátek 17. 6. 2016 se nejpoctivější sběrači papíru z naší školy vydali na výlet do Adrenalin parku na Dolní Moravě. Celý výlet byl hrazen Spolkem Moderní škola Severovýchod, a to právě z peněz našetřených ze sběru. Žáci prvního stupně zamířili do Mamutíkova vodního parku. Žáci druhého stupně navštívili Lanový park.

V Mamutíkově vodním světě se žáci prvního stupně seznámili s funkcí přehrad a vodních mlýnů. Maskot Mamutík  a jeho doprovod Vodník si pro děti připravili soutěživé hry s odměnou. Svou sílu, mrštnost a obratnost si děti vyzkoušely na sportovních atrakcích.

V Lanovém parku se žáci druhého stupně rozdělili do dvou skupin, ve kterých se vystřídali na dvou stanovištích. Jedním stanovištěm byla doslova „obří“ houpačka. Ne všichni chtěli na první pohled tuto atrakci vyzkoušet, ale nakonec se všichni nechali přesvědčit nadšenými výrazy spolužáků, kteří z houpačky již odcházeli. Druhou částí programu bylo překonání lanové trasy s nejrůznějšími překážkami. Než byli žáci na překážky vpuštěni, byli poučeni instruktory, jak se po celou dobu svého pobytu v lanovém parku mají jistit a všichni museli zvládnout menší cvičný okruh.

Nutno podotknout, že přes velmi zajímavý program měl tento výlet jednu chybu, nepřálo nám počasí. V průběhu pobytu v Adrenalin parku střídavě poprchávalo a na konci už doslova lilo. I když z Dolní Moravy děti odjížděly ne zcela suché, tak doufáme, že byly spokojené s tím, co zažily.

Lucie Benýšková & Romana Hedrichová

fotografie z Mamutíkova vodního světa