Lyžák 2014

Naše třída se zúčastnila lyžařského výcviku na chatě Olšance od neděle 23.2.2014 do pátku 28.2. 2014.

Celkem nás jelo 30 žáků ze 7.A i ze 7.B. Jako dozor s námi jela paní učitelka M. Portešová, pan zástupce R. Kól a pan doktor J. Chytil.

Přijeli jsme kolem 10. hodiny. Po příjezdu jsme se šli ubytovat a vyrazili jsme na vycházku. Cestou v lese jsme si našli místa, kde se dalo i zklouznout.

"Lyžovali" jsme pouze tři dny (pondělí, úterý, středa). V pondělí se rtuť teploměru vyšplhala na 20°C a my si užili sluníčko. V dalších dnech bylo okolo 5°C a mlha a vítr. Sněhu nebylo moc, protože na sjezdovce nemohli zasněžovat – i v noci bylo totiž nad nulou. Ve čtvrtek jsme už nelyžovali, protože konec sjezdovky byl občas bláto a kamení.

Režim dne? Ráno jsme vstávali v 7:45 a měli jsme čas na ranní hygienu. V 8:30 byla snídaně, v 9:30 jsme pěšky vyšlapali na sjezdovku Paprsek, kde jsme měli v maringotce schované lyže. Lyžovali jsme od 10:00 do 14:00. V poledne jsme si mohli na chatě Paprsek koupit něco malého k chuti. Oběd byl v 15:00. Následoval polední klid a čas na osobní hygienu. V době osobního volna jsme mohli hrát hry, dívat se na film nebo se jinak zabavit. Večeře byla v 19:00 a po ní následovat film, kromě posledního večera, kdy byla diskotéka.

Ze začátku se zapojila většina – hlouček kluků hrál karty, ale posléze tančili všichni – i vedení nezahálelo. Následovala poslední večerka a nikomu se nechtělo do postele, ale nakonec jsme šli. Ráno dobalení věcí, úklid pokojů a po obědě odjezd domů.

Tomáš Monczka, Justýna Brachtlová, Martin Balcárek, Luboš Friedl, Daniel Matějček

VII.B