Mikuláš

Jako každý rok, tak i letos naši školu navštívil sv. Mikuláš se svou družinou, kterou tvořili žáci 9. tříd. Andělé odměňovali hodné děti sladkostmi a perníčky, čerti naopak strašili a snažili se žáky co nejvíce pošpinit, což se podařilo. Učitelům i dětem se sv. Mikuláš se svou družinou moc líbil, užili si spoustu zábavy a čerti se pořádně vyřádili. Tak, jak letos byly žáci i učitelé naší školy černí a špinaví, tak takoví ve škole ještě nikdy nebyli. Někteří žáci mladších ročníků měli z čertů strach, i přesto že se je snažili andílci uklidnit a odměnili je sladkostmi. Starší žáci druhého stupně převážně věděli, kdo se skrývá za čertovskou, mikulášskou či andělskou maskou a proto se nebáli žádného únosu do pekla a zjevně se nechali dobrovolně zašpinit.

Všichni si tento den naplno užili a doufáme, že na tento den nikdo jen tak nezapomene. Sv. Mikuláš se svou družinou byly po dlouhé cestě školou velmi unavení, vyčerpaní, a proto byly rádi, že tento den náročný den skončil.

Lucie Plaskurová & Anna Matějíčková, žákyně IX.B

více fotografií zde