Den Země

Ve čtvrtek 26.4.2012 se konal Den Země v parku u Kasáren pod záštitou DDM Krasohled. Letošní akce pro širokou veřejnost byla uspořádána v duchu života na vsi, kde si mohli i ti nejmenší vyzkoušet různorodou práci a hry našich předků ve čtveru ročních období. Výběr našich deváťáků měl speciální stanoviště: Jaro, léto, podzim, zima na vesnici je vždy prima :-), kde děti mohly procvičit své vědomosti téměř ve všech oblastech: poznávání koření z babiččiny kuchyně, ochutnávka zeleniny a ovoce, třídění a recyklace odpadu, poznávačka obilí a bylin, zajímavá spojovačka obrázků, digi-vesnice-hádanky zvuků, morseovka a pexeso a obrana vesnice v podobě dvou tyčí obalených molitanem. Za splnění tohoto rozmanitého stanoviště byla dětem přidělena kartička s projížďkou na koníkovi.

Děkujeme všem zúčastněným za aktivní pomoc - ABY naší ZEMI BYLO MILO

a reprezentaci školy, příště zas! :-)

Zuzana Gebrová

další fotografie zde