Velikonoční výstava a soutěž

Velikonoční výstava a soutěž o nejkrásnější kraslici a dekoraci - 11. – 20. 4. 2011

ZŠ Zábřeh, Severovýchod, vítá jaro a Velikonoce tradičně výstavami. U vchodu nainstalovali žáci 1. stupně velkou barevnou výstavu nejrůznějších výrobků, přání, kraslic a dekorací. Připomínáme si lidové tradice spojené se svátky jara.

V hale 1. patra jsme uspořádali soutěžní výstavu. Objevily se na ní nejen krásné, vlastnoručně a velmi umně nazdobené kraslice, ale i neobyčejně nápadné dekorace z květináčů, šité slepičky, hnízdečka s kuřátky, keramické závěsné plastiky i drátované výrobky. Zúčastnilo se 70 žáků z celé školy.

Vítězové byli odměněni ve středu 22. dubna na slavnostním shromáždění v hale a odnesli si čokoládové dobroty.

Absolutním vítězkami celé soutěže jsou žákyně 6. třídy Eliška a Eva Drtilovy.

Velikonoční veselí zakončili chlapci pochodem kolem školy i po sídlišti za burácivého zvuku klapaček, hrkačů, trakařů tak, jak to bývalo zvykem před Velikonocemi, kdy zvony „ odlétají do Říma“.

Žáci i učitelé přejí všem krásné prožití velikonočních svátků, hodně sluníčka a teplé jarní prázdniny.

Jarmila Zavřelová

fotogarfie zde