Když je škola plná dětí

Když je škola plná dětí, hemží se jako mraveniště. Ale když se setmí a není tady ani noha, pak je tajemná a docela strašidelná. To si vyzkoušely děti ze 6. B. Přespaly ve škole z pátku 3.6. na sobotu 4.6.

22 žáků a 4 paní učitelky se docela bavili. Zkusili jsme vybíjenou, kruhy, aerobik, opékali jsme špekáčky, oslavili jsme s Petrem Ratiborským narozeniny, nechyběl ani jahodový dort se šlehačkou a ananasový džus. Po večeři následoval film - Bylo nás pět a na konec, když už byla tma jako v ranci, jsme se krásně báli při stezce odvahy. Projít temnou školou do 2. patra, kde po cestě byly jen svíčky a kostlivec, podepsat se na doklad o zvládnutí celé cesty a vrátit se zpět až k zadnímu východu, to byl docela úctyhodný výkon. Ale překonali jsme strach a nakonec se dětem ani nechtělo jít spát. Vyzkoušeli jsme sprchy u tělocvičen, někdo taky ne, šeptanda ne a ne skončit, někteří dobrodruzi se vydávali i na další noční výpravy. Konečně zabrali i nejvytrvalejší a po 4. hodině ranní vše spalo.

Ráno byl svěží a slunečné, s paní Gebrovou jsme vyběhli na půlhodinu ranního cvičení, pak snídaně, opět zpestřená roládami se šlehačkou, čajem, dobrotami z domu a nakonec ještě džus. Úklid a balení nejsou zrovna oblíbené činnosti, ale museli jsme zase nachystat družinky na pondělí. Vše jsme zvládli výborně díky panu školníkovi a paní Gebrové, Hedrichové, Tomalové a Zavřelové. Než si pro děti přišli rodiče, ještě jsme sportovali a sledovali trénink mažoretek. Už zase začal normální den.

Jarmila Zavřelová

fotografie zde