Exkurze IX.B - Praha

 

Ve středu  23. září 2015 se žáci IX.B  zúčastnili zeměpisné exkurze do Prahy. Vyjeli jsme časně ráno Regiojetem z hl. nádraží v Zábřeze.
Dopoledne navštívili areál Pražského hradu - Zlatou uličku, věž Daliborku, baziliku sv. Jiří, Chrám sv. Víta, Vladislavský sál a zajímavou expozici o historii Pražského hradu, poté následovala procházka historickým městem, kde na vás na každém kroku dýchne historie. Prošli jsme po Nerudově ulici směrem ke Karlovu mostu, přes Staroměstské náměstí k Prašné bráně. U Prašné brány jsme dostali rozchod, většina navštívila OC Palladium. Po návštěvě obchodního centra jsme se vydali k Betlémské kapli a následně k Národnímu divadlu. Od divadla jsme šli na Václavské náměstí, kde jsme opět měli rozchod a kde jsme se také všichni vyfotili. Z Václavského náměstí jsme došli na hlavní nádraží odkud jsme zase odjeli domů.  Myslím, že si na exkurzi každý našel to své.
Každé zastavení u významného nebo historického místa či budovy bylo doplněno zajímavým výkladem paní ředitelky Mgr. Markéty Bartáškové, která byla zároveň naším průvodcem. Na naši kázeň zároveň dohlížela i paní učitelka Mgr. Lucie Benýšková. Myslím, že si Prahu všichni náležitě užili, ani se nám nechtělo odjíždět.
 

                                                                                                                                                                                                         Tomáš Monczka