CO VÍŠ O ČESKOSLOVENSKÝCH LEGIÍCH?

Tentokrát se zástupci ZŠ Severovýchod vypravili na finále historické soutěže "CO VÍŠ O ČESKOSLOVENSKÝCH LEGIÍCH". To se konalo v Brně a postupovali do něj nejlepší soutěžíci z České republiky a Slovenska na základě literární tvorby a vyplnění náročného korespondenčního kola soutěže. Vypsány byly 2 kategorie, pro ZŠ a SŠ. Naší 3 zástupci, Lubomír Friedl (9.B), Nikol Nádeníčková a Petr Diviš (oba 8.B) změřili v kategorii pro ZŠ své síly s dalšími sedmi soupeři. Již fakt, že se do finále dostali hned 3 žáci byl úžasný. Po velmi náročných dvou kolech zaměřených výhradně na znalosti o československých legiích se podařilo Petru Divišovi vybojovat krásné 3. místo. Vzhledem k jeho první účasti v soutěži jde o skvělý výsledek a VŠÍCHNI MU K TOMUTO KRÁSNÉMU UMÍSTĚNÍ GRATULUJEME!!! Uznání si ale zaslouží i další dva účastníci, kteří se sice neumístili, ale rozhodně se mezi konkrencí neztratili. Poděkování patří paní učitelce Veře Valouchové, která žáky na soutěž svědomitě připravila a tím jim pomohla ke krásnému výsledku.

Pavel Bureš

více fotografií zde