Celostátní kolo – Dnešní svět v pohybu – 21. ročník soutěže Eurorebus

Ve středu 25. 5. 2016 jeli tři žáci VII. A do Prahy na celostátní kolo doprovodné hry Dnešní svět v pohybu 21. ročníku soutěže Eurorebus. V prostorách České spořitelny se sešli nejlepší řešitelé krajských kol, a to včetně našich žáků: Anny Baierové, Davida Juráska a Jakuba Zemene.

Jelikož jsme měli velkou časovou rezervu, a RegioJet, ve kterém nám jízda náramně ubíhala, jel téměř načas, tak jsme si čekání na soutěž zpříjemnili procházkou od Staroměstského náměstí po Karlův most.

Zhruba v 10 hod žáci absolvovali všeobecný vědomostní test. Během vyhodnocování výsledků si pro nás pořadatelé připravili komentovanou prohlídku další části historického jádra Prahy (Stavovské divadlo, Karlova univerzita, Ovocný trh, Prašná brána, Obecní dům, Celetná ulice a Staroměstské náměstí). Tato přednáška pozvolna navázala na naši ranní procházku. Po ní jsme se přesunuli zpět do spořitelny k vyhlášení výsledků.

Z každé kategorie bylo vyhlášeno pět nejlepších řešitelů. Naši žáci se ve své kategorii (ZŠ 01) v první pětici neumístili. Přesto jim gratulujeme k postupu do tohoto celostátního kola. Děkujeme za reprezentaci školy a přejeme spoustu dalších úspěchů.

Lucie Benýšková

více fotogrfií zde