Moravský zvoneček

MORAVSKÝ ZVONEČEK 2012 aneb soutěž ve zpěvu hanáckých písní

Pestré melodie různých lidových písní se linuly z oken školní budovy v pondělí odpoledne 23. ledna 2012. To malí i velcí zpěváci předváděli své pěvecké umění. Odborná porota tvořená vyučujícími nakonec doporučila k reprezentaci školy deset soutěžících. V okrskovém kole, které se konalo 2. února v Domě dětí a mládeže v Zábřeze, zpívali tito naši žáci /viz. foto/:

1. řada zleva: Marek PSOTKA /2.A/, Sarah SALLOUM /4.B/, Ema ŠÍBLOVÁ /2.B/,                      Pavla DRTILOVÁ /5.B/

2. řada zleva: Veronika KÁCELOVÁ /9.A/, Olga FIŠNEROVÁ /7.B/,                                             Izabela BRACHTLOVÁ /9.B/, Kristýna JASTRZEMBSKÁ /5.B/

Na fotografii není Adriana GRÜNWALDOVÁ /5.B/ a Anastázie KANTOROVÁ /2.A/.

Krásná 2. místa si vyzpívala nejstarší děvčata Olga FIŠNAROVÁ a Veronika KÁCELOVÁ. Děvčata se pod vedením paní učitelky Lenky Černé připravila na okresní soutěž, která se konala o 14 dnů později v Šumperku.

Tady se lépe dařilo Veronice  KÁCELOVÉ, která svůj pěvecký um předvede v dubnu na krajském kole zpěváků Hanáckých písní v Prostějově.

Hodně štěstí! Všem ostatním zpěváčkům spoustu radosti a pěveckého nadšení!

Dana Davidová