Eurorebus 2013

Dne 22. 4. 2013 se žáci ZŠ Severovýchod zúčastnili krajského kola zeměpisné soutěže EUROREBUS. 7. třídu reprezentovali žáci Jan Krmela, Alexandra Amanatidu a Jan Baldermann, třídu 8.A Soňa Hýblová, Adéla Janů a Pavel Švub. Zástupci třídy 9.A byli Jan Bartoš, Barbora Balcárková a Jan Habberland. Dále se soutěže zúčastnila i Jana Skřivánková z 9.B, která školu reprezentovala společně s Janem Bartošem v soutěži jednotlivců.

Ve velmi tvrdé konkurenci několika desítek týmů se žákům povedlo uspět nad očekávání snad i jich samotných. Žáci 7. třídy obsadili mezi mnoha týmy 8. místo. Třídě 9.A se povedlo vybojovat 5. místo v kategorii starších žáků, což znamená postup do celostátního finále.

Mezi jednotlivci byly výsledky též velmi potěšující. Jana Skřivánková obsadila ve své kategorii 6. místo a Janu Bartošovi se tu samou kategorii podařilo vyhrát (1. místo) a stal se šampionem kraje, čímž si krom týmové účasti zajistil i účast v celostátním finále v kategorii jednotlivců.

Finále soutěže se uskuteční v červnu 2013 v Praze.

Všem zúčastněným tímto gratulujeme k jejich výborným výsledkům a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Pavel Bureš