Prázdninové toulání

08.07.2019 14:24

Na začátku letních prázdnin se ve dnech 1. 7.–4. 7. 2019 konal v ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh příměstský tábor zaměřený na poznávání zajímavých míst České republiky. Vedoucí tábora a pedagogickým dohledem byla paní Magdalena Schwarzová. Děti navštívily mnoho zajímavých míst, např. zámek Konopiště nebo výstavu kočárů v Čechách pod Kosířem.

Cílem bylo poznat zajímavá místa České republiky, naučit se cestovat vlakem či autobusem, hledat v jízdních řádech a dozvědět se zajímavé informace z naší historie.

První setkání proběhlo 1. července 2019 v 9:20. Děti byly seznámeny s bezpečností, jak se chovat v dopravních prostředcích, co dělat v případě, že se ztratí nebo se jim stane úraz. Zároveň jim byl předán telefonický kontakt na vedoucí. Program pokračoval cestou do Králík a návštěvou Království sov a papoušků. V úterý 2. července 2019 proběhl celodenní výlet na zámek Konopiště, děti se zde seznámily s jeho historií a prošly si jednu z prohlídkových tras, také se podívaly do medvědária a výlet završily procházkou parkem. Středa byla ve znamení filmové expozice Jana a Zdeňka Svěrákových a také výstavy kočárů v Čechách pod Kosířem. A čtvrtek, poslední den příměstského tábora se nesl v duchu návštěvy skanzenu Veselý kopec u Hlinska.

Děti byly s výlety spokojené. Celý příměstský tábor provázelo příjemné počasí, vše proběhlo bez problémů. Děti se dozvěděly příjemným způsobem něco z naší historie a poznaly krásy České republiky.