Obrovský úspěch zábřežských karatistů pod ZŠ a DDM Krasohled

30.11.2016 13:43

Mistrovství MSKA-CZ 2016

26. 11. 2016, Praha

První místo pro zábřežské karatisty

 

V sobotu 26. 11. 2016 se v Praze, v tělocvičně TJ. Sokol I., konalo Mistrovství České republiky MSKA 2016. Zábřežský oddíl karatistů, trénující pod ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh, si z něj odvezl cenné kovy včetně 1. místa v celoroční soutěži ligy oddílů MSKA-CZ.

Po slavnostním zahájení začala první část soutěže – formy. Soutěž začala od nejvyšších forem – Dan Set, ve kterých závodí mistři a kandidáti na mistry, a pokračovala až k nejnižším formám, ve kterých soutěží žluté pásy. Z této soutěže si zábřežští karatisté odvezli 2 medaile. První získal Filip Papoušek ve formě Tertia set, kde vybojoval 3. místo. Druhou medaili, stříbrnou, získal Roman Fojtík ve formě Prima. Danielovi Šifrovi, těsně uniklo třetí místo ve formě Prima a skončil tak na 4. místě.

Po soutěži forem následovaly kategorie bojů – sportovním bojem a sparingem. Ve sportovním boji měl zábřežský oddíl nasazeny 2 závodníky, z nichž oba vybojovali 4. místo. Byli to Zuzana Petrželková v nejvyšší ženské kategorii ženy-absolutní (FA) a Filip Papoušek v kategorii muži-zelení (MG).

Po sportovních bojích následovala soutěž bojů pro mladší karatisty – sparing. Zde zábřežský oddíl opět zabodoval. V kategorii žen pod 16 let (F16) vybojovala Eliška Šišková 2. místo, stejně jako Martin Rusnák v kategorii mužů oranžových a žlutých (MO+MY). Bronzovou medajly vybojoval Marek Blaha v kategorii mužů velkých pod 13 let (M-13V).

To však nebyly poslední úspěchy, se kterými odjeli zábřežští karatisté domů. Po vyhlášení výsledků z mistrovství následovalo vyhlášení celoročních soutěží a předání trenérských licencí. V celoročním bodování tzv. lize MSKA v kategorii boje-ženy vyhrála Eva Lepková 1. místo. Ve stejné kategorii, ale jen pro muže, boje-muži, vyhrál 1. místo Marek Blaha. Marek Blaha také vybojoval 2. místo v celkové absolutní kategorii, ve které se sčítají body za formy a za boje dohromady. Díky úspěchům svých členů na turnajích tak zábřežský oddíl vůbec poprvé ve své historii vybojoval 1. místo v celoročním bodování oddílů a odvezl si tak cenný pohár za 1. místo.

Mistryni Aleně Bajerové, II. Dan, byla prodloužena trenérská licence opravňující k vedení oddílu v rámci MSKAI.

Jako poslední se vyhodnotila soutěž o semináře zdarma na rok 2017, kterou mohli vyhrát jen ti, do jejíž finále se dostali jen ti, kteří se účastnili nejvíce seminářů v roce 2016. Do finále se nakonec dostali 4 účastníci, kteří měli shodný nejvyšší počet bodů. O vítězi tak musel rozhodnout los. Vítězem se nakonec stal zábřežský Filip Papoušek.

Všem gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.

Celkové výsledky:

Formy:

 • Roman Fojtík (9. kyu) – Forma Prima – 1. místo mezi 9. stupni (celkově 2.)

 • Eliška Šišková (9. kyu) – Forma Prima – 4. místo mezi 9. stupni (celkově 7.)

 • Marek Blaha (9. kyu) – Forma Prima – 6. místo mezi 9. stupni (celkově 11.)

 • Martin Rusnák (9. kyu) – Forma Prima – 8. místo mezi 9. stupni (celkově 17.)

 • Daniel Šifra (10. kyu) – Forma Prima – 3. místo mezi 10. stupni (celkově 4.)

 • Radka Janků (10. kyu) – Forma Prima – 11. místo mezi 10. stupni (celkově 20.)

 • Filip Papoušek (5. kyu) – Forma Tertia-set – 3. místo

 • Zuzana Petrželková (6. kyu) – Forma Tertia-set – 6. místo

Boje:

 • Zuzana Petrželková (6. kyu) – FA – 4. místo

 • Filip Papoušek (5. kyu) – MG – 4. místo

 • Martin Rusnák (9. kyu) – MO+MY – 2. místo

 • Eliška Šišková (9. kyuú – F16 – 2. místo

 • Roman Fojtík (9. kyu) – M16 – 5. místo

 • Marek Blaha (9. kyu) – M-13V – 3. místo

Mgr. Alena Bajerová

ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh