• III.B v knihovně

• V úterý 14. listopadu navštívila třída III.B knihovnu v Zábřehu. Paní knihovnice Jana Šmehlíková si pro děti připravila lekci s názvem „Pachatelé dobrých skutků“. Děti se zaposlouchaly do úryvku „Mák a projímadlo“ z knihy „Pachatelé dobrých skutků – 1.díl – Puntíkáři“.
            Na závěr měly děti možnost prohlédnout si, prolistovat nebo přečíst jakoukoliv knihu.

Simona Špačková
        • Hlaholice

• Když už se o hlaholici učíme, tak co si ji rovnou vyzkoušet? Proč ne. A tak si 7.B pomocí transkripční tabulky a slovníčku vyzkoušela práci překladatele historických textu. Na závěr si žáci své překlady mohli porovnat s originálním překladem a musím říct, že byly velmi povedené.

Lucie Sittová
        • Desková hra s motivem Halloweenu

• Žáci druhého stupně se podíleli na tvorbě deskové hry, jenž byla primárně určena pro jejich mladší spolužáky.
            Žáci 7., 8. a 9. ročníků v hodinách výtvarné výchovy pracovali na tvorbě dvojjazyčné deskové hry, kterou si s radostí zahrály mladší děti v tematických hodinách zaměřených na svátek Halloween.

Andrea Karlíková, Petr Grygar
        • Přednáška o Novém Zélandu

• V úterý 21. 11. si deváťáci vyslechli poutavou přednášku o Novém Zélandu, známém také jako „země Pána prstenů“, a to pod vedením paní Ivany Mertové Pobucké. Ta se podělila nejen o studentské pracovní zkušenosti a fotografie ze zajímavých míst této překrásné země, ale představila žákům také maorskou kulturu. Žáci si mohli udělat i tematické tetování či prohlédnout novozélandskou mapu světa. 😊
            Veronika Valášková
        • Žáci 5.B cestovali po celém světě, aniž by opustili zábřežskou knihovnu

• Do New Yorku, do Říma i do Paříže se podívali žáci 5.B Základní školy Severovýchod Zábřeh. Letadlo k tomu nepotřebovali a necestovali ani prstem po mapě. Do nejrůznějších koutů světa v rozličných historických epochách zavítali při návštěvě Městské knihovny Zábřeh.
        • „Tančí celá škola“

• Naše škola přijala výzvu ČT EDU a zapojili jsme se do druhého ročníku soutěže se StarDance „Tančí celá škola“. Měli jsme za úkol vymyslet choreografii na danou hudební skladbu a použít z předem natočeného videa dva taneční prvky do soutěžní choreografie. Nacvičovali jsme odpoledne po vyučování v průběhu činnosti školní družiny po dobu tří týdnů. A tohle je výsledek 😊. Nejen hvězdy ze StarDance mohou být králi a královnami tanečního parketu! Ve hře je lekce tance pod vedením profesionála ze StarDance a prohlídka ČT. Ambasadorkou letošního ročníku je trojnásobná účastnice a vítězka 8. řady StarDance Veronika Lálová.
            Na celém tomto projektu nás s děvčaty nejvíce těší to, že jsme si ten společný čas strávený na parketě zrcadlového sálu naší školy opravdu užily.

video zde
            Jaroslava Králová a Olina Ratibořská

• Předávání Slabikářů I.A

• Ve čtvrtek 16. listopadu čekalo na děti z I.A velké překvapení. Naši třídu navštívil král Ota První, který vládne v Království čtenářů. Děti ho znaly jen z Živé abecedy, kam jim občas posílal dopisy. Protože děti zvládly Písmenkové hory, překonaly Země slabik i Slovní řeky, král Ota první jim přinesl SLABIKÁŘ. Nyní se ještě musí přeplavit přes Větné moře ke břehům Království čtenářů, které na ně v knize čeká. Děti králi předvedly, jak zvládly čtení, také mu zazpívaly a rády se s ním vyfotily.
                                                                               I. Gronychová, tř. uč.
        • Slavnost Slabikáře I.B

• Sedět ve školní lavici, vědět jak vypadají jednotlivé učebnice, zorientovat se na stránce v sešitu, respektovat třídní pravidla, naučit se pohybovat po budově školy, první čísla a písmena…..a nejen tohle všechno se musí naučit prvňáček, který nastoupí do školy.
        • Svatý Martin III.A

• 10. 11. 2023 jsme využili nabídky pana učitele Grygara a zúčastnili se jeho bezvadně připraveného programu, zaměřeného na svátek Svatého Martina. Kromě zajímavých informací, které jsme se dozvěděli, jsme si vyzkoušeli různé dovednosti a nakonec se i naučili říct anglicky některá slova, vztahující se k tomuto svátku.
            Eva Košťálová
        • Svatý Martin III.B

• Pátek 10. listopadu byl pro žáky třídy III.B netradiční. Děti se seznámily s tradicemi, symboly, pranostikami a legendou „O SVATÉM MARTINOVI“.
        • Větrníkový den 21. 11.  2023
          • Větrníkový den 21. 11. 2023

• Rádi bychom vás pozvali na náš Větrníkový den 2023. 😍  Čím je tato akce, která se odehraje v úterý 21. 11. 2023 od 16 hodin v naší školní jídelně, jiná? Bude charitativní! 🙏
        • Toulky zábřežskou historií

• Muzeum Zábřeh hostilo ve středu 8. listopadu ve svých prostorách žáky 8. tříd základních škol Zábřeha a okolí a tercie zábřežského gymnázia, kteří přišli reprezentovat své školy v 11. ročníku dějepisné soutěže Toulky zábřežskou historií. Tříčlenná soutěžní družstva čekalo velké množství úkolů, které měly prověřit nejen historický přehled soutěžících, ale i jejich postřeh či znalost regionu a města.
        • Halloween a Día de muertos v 6.B

• Letos jsme v 6.B pojali období Halloweenu a Dušiček trochu netradičně – propojili jsme kultury i jazyky! V hodinách angličtiny jsme si nejen připomněli, jak se v anglicky-mluvících zemích slaví Halloween (a v Česku Dušičky), ale podívali jsme se dokonce až do Mexika na oslavu Dne zesnulých – tzv. Día de muertos.
        • Halloween III.B

• V úterý 31.10.2023 se III.B proměnila na třídu plnou čarodějnic, čarodějů, kostlivců, upírek a zombie. Společně jsme oslavili svátek „Halloween“.