Jarní vycházka - 21.3.2017

V úterý 21. 3. 2017 se děti ze školního klubu ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh měly možnost zúčastnit turistické vycházky okolím Zábřeha a oslavit tak příchod jara zdravou aktivitou. Trasa byla skutečně velice náročná, jelikož kopírovala Welzlovu naučnou stezku okolo Moravské Sázavy, následně pokračovala okolo vodní nádrže Nemilka a dále do kopce na Račici, kde byla možnost provozovat geocashing, čehož žáci využili a keš v přilehlém lese našli s použitím GPS navigace. Následovala cesta polními cestami až do Zábřeha, kde byla vycházka ukončena ve večerních hodinách. Kvůli nejistému počasí se našlo pouze málo zájemců o takovýto výlet, ale bylo zřejmé, že kdo se odhodlal vyrazit, ten nelitoval a kromě krásného jarního počasí si i trošku vylepšil svou fyzickou kondici.

Pavel Bureš