Předjaří v Praze

Na letošní Předjaří v Praze jsme vyrazili hned první den jarních prázdnin, tedy  v pondělí 5. března. Naše kroky mířily ke 216 metrů vysoké žižkovské rozhledně, ze které jsme si celou metropoli prohlédli z ptačí perspektivy. Ze závěsných  plastových  skořápek, místní observatoře, byl pohled na Prahu prostě impozantní. V odpoledních hodinách jsme navštívili filmová studia České televize na Kavčích horách. Téměř dvouhodinová exkurze nás přivedla do světa, který každý den můžeme vídat na televizních obrazovkách. Shlédli jsme  natáčení  Kouzelné školky, tentokrát s Majdou. Ve studiu, kde právě proběhlo živé vysílání magazínu Sama doma jsme mohli nahlédnout do pracovní kabiny režiséra a všech techniků. Vyzkoušeli jsme si práci moderátorů i sportovních komentátorů a podívali jsme se na svět přes objektiv televizních kamer. Den v Praze uběhl neuvěřitelně rychle a byl čas vydat se na cestu domů, na Moravu. Ve vlaku jsme si povídali, co budeme dělat dnes večer. Nejlepší bude si zapnout televizi a říct  " Tak tam jsme dnes byli" .