Obrovský úspěch zábřežských karatistů pod ZŠ a DDM Krasohled

Mistrovství MSKA-CZ 2016

26.11.2016, Praha

První místo pro zábřežské karatisty

V sobotu 26.11.2016 se v Praze, v tělocvičně TJ. Sokol I., konalo Mistrovství České republiky MSKA 2016. Zábřežský oddíl karatistů, trénující pod ZŠ a DDM Krasohled Zábřeh, si z něj odvezl cenné kovy včetně 1. místa v celoroční soutěži ligy oddílů MSKA-CZ.

Po slavnostním zahájení začala první část soutěže – formy. Soutěž začala od nejvyšších forem – Dan Set, ve kterých závodí mistři a kandidáti na mistry, a pokračovala až k nejnižším formám, ve kterých soutěží žluté pásy. Z této soutěže si zábřežští karatisté odvezli 2 medaile. První získal Filip Papoušek ve formě Tertia set, kde vybojoval 3. místo. Druhou medaili, stříbrnou, získal Roman Fojtík ve formě Prima. Danielovi Šifrovi, těsně uniklo třetí místo ve formě Prima a skončil tak na 4. místě.

Po soutěži forem následovaly kategorie bojů – sportovním bojem a sparingem. Ve sportovním boji měl zábřežský oddíl nasazeny 2 závodníky, z nichž oba vybojovali 4. místo. Byli to Zuzana Petrželková v nejvyšší ženské kategorii ženy-absolutní (FA) a Filip Papoušek v kategorii muži-zelení (MG).

Po sportovních bojích následovala soutěž bojů pro mladší karatisty – sparing. Zde zábřežský oddíl opět zabodoval. V kategorii žen pod 16 let (F16) vybojovala Eliška Šišková 2. místo, stejně jako Martin Rusnák v kategorii mužů oranžových a žlutých (MO+MY). Bronzovou medajly vybojoval Marek Blaha v kategorii mužů velkých pod 13 let (M-13V).

To však nebyly poslední úspěchy, se kterými odjeli zábřežští karatisté domů. Po vyhlášení výsledků z mistrovství následovalo vyhlášení celoročních soutěží a předání trenérských licencí. V celoročním bodování tzv. lize MSKA v kategorii boje-ženy vyhrála Eva Lepková 1. místo. Ve stejné kategorii, ale jen pro muže, boje-muži, vyhrál 1. místo Marek Blaha. Marek Blaha také vybojoval 2. místo v celkové absolutní kategorii, ve které se sčítají body za formy a za boje dohromady. Díky úspěchům svých členů na turnajích tak zábřežský oddíl vůbec poprvé ve své historii vybojoval 1. místo v celoročním bodování oddílů a odvezl si tak cenný pohár za 1. místo.

Mistryni Aleně Bajerové, II. Dan, byla prodloužena trenérská licence opravňující k vedení oddílu v rámci MSKAI.

Jako poslední se vyhodnotila soutěž o semináře zdarma na rok 2017, kterou mohli vyhrát jen ti, do jejíž finále se dostali jen ti, kteří se účastnili nejvíce seminářů v roce 2016. Do finále se nakonec dostali 4 účastníci, kteří měli shodný nejvyšší počet bodů. O vítězi tak musel rozhodnout los. Vítězem se nakonec stal zábřežský Filip Papoušek.

Všem gratulujeme a přejeme další sportovní úspěchy.