Halloweenské tvořivé dílny - 3. 11. 2016

Halloween na ZŠ a DDM Zábřeh

V ponurém podzimním počasí se v budovách ZŠ a DDM Zábřeh zabydlela nejrůznější strašidla a temné bytosti, které se tešily, až se za nimi ve čtvrtek 3. listopadu přijdou podívat děti se svými kamarády a rodiči. Byla zde totiž připravena tradiční podzimní akce Halloween 2016 a celá škola se proměníla ve strašidelný zámek plný pavučin, dýní, svíček, brouků, temných zákoutí a roztodivných potvůrek, ze kterých nejednomu návštěvníkovi běhal mráz po zádech. Přes první dojem ale strašidla neměla v úmyslu děti strašit, ale naopak jim zpříjemnit chladné odpoledne a vykouzlit úsměv na jejich tvářích. Pro návštěvníky byly připraveny nejrůznější aktivity, hry a dobrodružné úkoly na mnoha stanovištích. V prostorách DDM Krasohled k tomu vznikly dvě tvořivé dílničky, též zaměřené na halloeeenskou tematiku a těsně před osmnáctou hodinou vystoupila ve venkovních prostorách skupina POSRTPOI se svou úžasnou ohňivou show, která dodala celé události ten správný řiz, takže o zábavu a smysluplné trávení volného času bylo opravdu dokonale postaráno. Na závěr si každý účastník domů odnesl pamětní list, který dokazoval, že se nezalekl a splnil všechny připravené úkoly. Škola celé odpoledne praskala ve švech a věříme, že si všichni příchozí čas strávený na ZŠ a DDM užili. Za skvělou přípravu patří velké poděkování zaměstnancům organizace jak ze ZŠ, tak z DDM Krasohled a také žákům, kteří se opět s velkou vervou zapojili do pomoci při realizaci celé akce.

Pavel Bureš