HAITI - informace leden 2019

ADOPCE NA DÁLKU – HAITI

ZŠ a DDM Krasohled je od roku 2011 zapojena do projektu „Adopce na dálku na Haiti“. Jako škola jsme adoptovali chlapce jménem YVENSLEY RAPHAEL.

Narodil se v roce 2007, má 6 sourozenců a pochází z chudé rodiny. Žije v Baie de Henne a chodí do školy Sainte Maria Gorettie. Tato vesnice je velmi chudá, prakticky bez lékařů, je tam nedostatek léků. Nejbližší nemocnice je vzdálená cca 2 hodiny cesty.

Do Baie de Henne jezdí také p. Klára Löffelmannová – koordinátorka projektů na Haiti z Arcidiecézní charity Olomouc. Na Haiti odcestovala na konci září 2018. Setkala se se žáky z projektu Adopce na dálku včetně Yvensleyho Raphaela a předala jim všechny vzkazy a dárky.

Během její mise postihlo v říjnu Haiti zemětřesení. I přes tohle neštěstí se jí podařilo zorganizovat zdravotnický kemp a za pomoci českého lékaře Josefa Marady se podařilo ošetřit více pacientů než v roce 2017.

V lednu 2019 dorazil na Haiti také kontejner. Veškerý materiál, který v něm byl uložený, našel své uplatnění – ve školách, v ortopedickém a nutričním centru nebo v šicí dílně, kde se poprvé rozezněl zvuk českých šlapacích strojů a začaly vznikat první módní kousky.

Yvensley Raphael poslal  dopis. Jeho originál i překlad si můžete přečíst na stránkách školy.

Z ročního příspěvku je chlapci hrazeno školné, školní pomůcky, povinná školní uniforma, základní zdravotní péče. Děkujeme všem, kteří jste se rozhodli v roce 2018 Yvensleyho Raphaela podpořit. Celkem jsme vybrali částku 9.200 Kč.

Více informací i o průběhu celé mise p. Kláry Löffelmannové  a lékaře Josefa Marady se můžete dovědět na www.haiti.cz.