HAITI - informace 1. 11. 2018

ZŠ a DDM Krasohled je od roku 2011 zapojena do projektu „Adopce na dálku Haiti“. Jako škola jsme adoptovali chlapce jménem YVENSLEY RAPHAEL z Haiti.

Narodil se v roce 2007, má 6 sourozenců a pochází z chudé rodiny. Žije v Baie de Henne a chodí do školy Sainte Maria Gorettie. Tato vesnice je velmi chudá, prakticky bez lékařů, je tam nedostatek léků. Nejbližší nemocnice je vzdálená cca 2 hodiny cesty.

Do Baie de Henne jezdí také p. Klára Löffelmannová – koordinátorka projektů na Haiti z Arcidiecézní charity Olomouc. Její mise na Haiti začala 30.září 2018 a potrvá víc jak měsíc. Setká se s žáky z projektu Adopce na dálku včetně Yvensleyho Raphaela, předá jim všechny vzkazy a drobné dárky. I naše škola poslala Yvensleymu drobné dárky – pastelky, bloky, omalovánky, fixy, sešity – vše, co potřebuje do školy. Na oplátku píší děti děkovné dopisy svým dárcům do ČR.

Klára Löffelmannová společně s lékařem Josefem Maradou zažili na Haiti také zemětřesení.

Z ročního příspěvku je chlapci hrazeno školné, školní pomůcky, povinná školní uniforma a základní zdravotní péče.

Děkujeme všem, kteří se rozhodnete Yvensleyho Raphaela  podpořit i další rok, a přispějete minimální částkou 20,- Kč.

Více informací o průběhu celé mise p. Kláry Löffelmannové a lékaře Josefa Marady se můžete dovědět na www.haiti.cz.