Adopce na dálku - Haiti

ZŠ a DDM Krasohled je od roku 2011 zapojena do projektu „Adopce na dálku na Haiti“. Jako škola jsme adoptovali chlapce jménem YVENSLEY RAPHAEL.

Narodil se v roce 2007, má 6 sourozenců a pochází z chudé rodiny. Žije v Baie de Henne a chodí do školy Sainte Maria Gorettie. Tato vesnice je velmi chudá, prakticky bez lékařů, je tam nedostatek léků. Nejbližší nemocnice je vzdálená cca 2 hodiny cesty.

Do Baie de Henne jezdí také p. Klára Löffelmannová – koordinátorka projektů na Haiti z Arcidiecézní charity Olomouc. Kvůli zhoršující se situaci se v letošním roce cesta na Haiti neuskutečnila.

P. Klára Löffelmannová navštívila naši školu v září 2019. Pro naše žáky připravila přednášku o cestě a životě na Haiti. Žákům ukázala hračky, které si tam děti vyrábí, dovezla i vysvědčení Yvensleyho Raphaela – jeho kopii můžete vidět na informační nástěnce o Haiti v přízemí školy.

Z ročního příspěvku je chlapci hrazeno školné, školní pomůcky, povinná školní uniforma, základní zdravotní péče.

Děkujeme všem, kteří se rozhodnete Yvensleyho Raphaela podpořit i další školní rok, a přispějete minimální částkou 20,- Kč.

Více informací se můžete dovědět na www.haiti.cz.

Přenesení na pár minut na Haiti - 24. 9. 2019

Pokojné prožití závěru doby postní a požehnané svátky velikonoční Vám přeje Arcidiecézní charita Olomouc a děti z Haiti.

"Děkujeme všem, kteří v roce 2018 přispěli na našeho kamaráda Yvensleyho Raphaela. Vybrali jsme částku 9 200,- Kč."

Mgr. Simona Špačková

HAITI - informace leden 2019

HAITI - informace 1. 11. 2018

HAITI - informace 1. 11. 2017

Informace leden 2017

Informace leden 2016

Projekt Adopce na dálku 2015/2016 - Haiti – poděkování za přispění ve výši 6.800 Kč

Informace pro rodiče říjen 2015

Pozdrav z Haiti říjen 2015

Pozdrav z Haiti září 2015

Ve školním roce 2014/2015 se ve sbírce "Haiti - adopce na dálku" vybralo 8500,- Kč. Všem děkujeme za podporu.

Naše škola všem velice děkuje za účast při sbírce „Haiti – adopce na dálku“ v minulém  školním roce 2013/2014, při které se tento rok podařilo vybrat velice pěkných 9200,- Kč.

Tyto peníze byly odeslány na podporu adoptovaného Raphaela Ivensleyho, kterému zajistí školní docházku, základní školní uniformu a jedno jídlo denně po celý rok. Tyto peníze budou tedy skutečně velmi dobře využity a pomohou do budoucna možná změnit jeden život.