• Střelecký tábor

Věk: 10–16 let

Oběd: NE

Cena: 1 400 Kč

Součástí střeleckého tábora bude střelecký výcvik ve střelbě ze vzduchovky. Navštívíme také vojenské muzeum v Králíkách a podnikeneme výlet do Laser game arény v Olomouci.

• Co vše jsme dělali?

• Na začátku prázdnin se od 12. – 16. 7. 2021 konal v Základní škole a Domů dětí a mládeže Krasohled Zábřeh příměstský tábor zaměřený na střílení ze vzduchovky.

Ve velké tělocvičně se tábora zúčastnilo jedenáct dětí ve věku 8 – 12 let, přičemž věkový průměr byl 10,7 roku. Děti navštěvovaly příměstský tábor vždy od 8:00 do 13:00. Vedoucím tábora a pedagogickým dohledem byla Mgr. Aneta Švecová, pod jehož vedením děti pracovaly. Cílem tábora bylo naučit děti bezpečně manipulovat a střílet ze vzduchové pušky. Výstupem tábora byla série nastřelených terčů, které si děti odnesly domů na památku.

První setkání proběhlo v pondělí 12. července 2021 od 8:00 v prostorách velké tělocvičny. Děti byly seznámeny s bezpečností a programem tábora. Poté si vyzkoušely střelbu ze vzduchovky. Následně jsme se přesunuli na Zábřežskou střelnici, kde si kluci mohli vyzkoušet, jaké to je střílet s ostrou malorážkovou zbraní.

V úterý 13. července proběhla střelba se vzduchovkou na různé vzdálenosti, kdy si děti vyzkoušely, co to všechno obnáší a jak přitom musí mířit na terč. Poté jsme šli na procházku po okolí Zábřeha, při které si děti daly zmrzlinu a měly možnost se zchladit na Hlubince.

Ve středu 14. července nejdříve proběhlo divadlo s tématikou BESIPU. Po divadle jsme opět stříleli ze vzduchovky, kdy jsme ladili přesnost a soustřel střel. Některé děti si vyzkoušely i střelbu v kleče a v sedě.

Ve čtvrtek 15. července proběhl celodenní výlet do Vojenského muzea v Králíkách.

Poslední den v pátek 16. července jsme se vydali na výlet do Olomouce na Laser game, kde si děti vyzkoušely tři hry – jednu všichni proti všem a pak na týmy. Kluci si tuto hru moc užili.

Děti byly z tábora nadšené. Všem se střelba vydařila a bylo vidět i výrazné zlepšení. Zároveň děti projevily zájem zúčastnit se tohoto tábora opět v dalším roce.

Více fotografií zde.