• Vybíjená 1. stupně - okrskové kolo (26.2.2019)

• 27.04.2020 01:27
        • Dne 26. 2. 2019 proběhlo na naší škole okrskové kolo ve vybíjené žáků 1. stupně. Turnaj v otevřené kategorii (mohli se zúčastnit jak hoši, tak dívky) měl 5 účastníků. Kromě naší školy ještě soutěžily 4 týmy – ZŠ Ruda nad Moravou, ZŠ Štíty, 3.ZŠ Zábřeh a 2. ZŠ Zábřeh. Vítězem a jediným postupujícím do okresního kola v Šumperku se stala základní škola z Rudy nad Moravou. Družstvo naší školy skončilo jako druhé. Vítězům gratulujeme a všem ostatním děkujeme za účast a předvedené sportovní výkony.

• více
        • Setkání s mistry řidítek (17.1.2019)

• 27.04.2020 01:24
        • Žáci školy se zúčastnili besedy spojené s autogramiádou známých českých motocyklových jezdců s názvem „SETKÁNÍ S MISTRY‘‘, v kinosálu VOŠ a SŠA Zábřeh.

Dne 17. 1. 2019 v 10 hodin jsme se setkali s jezdci v nejprestižnějších motocyklových šampionátech světa v sezoně 2018, jimiž byli za motoGP KAREL ABRAHAM a za WSBK a EWC ONDŘEJ JEŽEK.

Náplní programu byly rozdíly v konstrukci závodních speciálů, v jejich nastavení a samotného ovládání. Přesto, že jsou jezdci plně vytížení i v zimních měsících, udělali si na žáky a jejich učitele čas. Setkání bylo velmi zajímavé, vyprávění poutavé a poučné

Závěrem proběhla autogramiáda a společné focení.

• více
        • Lyžařský výcvik 1. stupně (4.- 8.2.201)

• 27.04.2020 01:16
        • více fotografií zde

V týdnu od 4. – 8. února 2019 se žáci první až páté třídy zúčastnili výjezdového  lyžařského kurzu v areálu Větrný vrch na Dolní Moravě. Když autobus dovezl děti na místo, byly rozděleny do 4 družstev podle lyžařských dovedností. Jedno družstvo žáků se učilo jezdit na svowboardu, další 3 družstva na lyžích. Každý den začal rozcvičkou s Méďou Brumíkem. Poté se děti rozešly do svých družstev a začala výuka s instruktory, která trvala 2 hodiny dopoledne a dvě odpoledne. Mimo lyžování hráli žáci také různé zábavné hry na sněhu. Na závěr našeho lyžařského kurzu byl připraven karneval na sněhu a celý kurz byl ukončen závody, ze kterých si děti odnesly diplomy a medaile. Celý týden nám přálo počasí, svítilo sluníčko a tak si děti užily příjemné chvíle na čerstvém vzduchu.