EXKURZE VOŠ A SŠA

V pátek 27. 9. 2013 se naše škola zúčastnila soutěže „O pohár ředitele VOŠ a SPŠ automobilní“ – jako každý rok. Družstva soutěžila v disciplínách – testy z pravidel silničního provozu, jízda zručnosti, první pomoc, lepení duše kola a čtení z mapy. Naši školu zastupovali žáci IX. B třídy ve složení – Eva Drtilová, Anežka Bartošová, Martin Mašek a Michal Šoustal. V konkurenci ostatních škol se družstvu podařilo po šesti letech získat pohár a obsadit 1. místo. K tomuto úspěchu jim blahopřejeme!

Současně probíhal program pro žáky devátých ročníků – exkurze školy a pracoviště PAS. Součástí exkurze byla prohlídka školy, diagnostika aut, měření otáček automobilu a největší zážitek byl řízení automobilu ve cvičném voze autoškoly. Fotografie u vozu Maurer Union z roku 1902 celé naší skupiny.

Marie Portešová